FIFA 16’dan PES 2016’ya Cevap Gecikmedi

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan PES 2016‘nın ardından gözler bir diğer favori futbol oyunu FIFA‘ya çevrildi. EA Sports‘tan çok gecikmeden cevap geldi.

fifa-16

Oyun dünyasının tartışmasız bir şekilde en iyi iki futbol oyunu olan hatta son yıllardaki birincilik koltuğunda FIFA’nın yer aldığı PES vs. FIFA kapışmasında bu yıl işler oldukça kızışacak gibi duruyor.

Geçtiğimiz gün PES 2016 adına yayınlanan oynanış görüntüleri ve oyunda karşımıza çıkacak yeni özelliklerin tanıtılmasının ardından, acaba PES eski yıllarına geri mi dönüyor sorusu akıllara geldi. Özellikle tanıtım fragmanında bir zamanların efsanesi Winning Eleven 2002‘nin intro müziğinin kullanılması tekrar o günlere dönülebileceğini de işaret etmiyor değil.

PES 2016 adına yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından da FIFA cephesinden cevap gecikmedi. EA Sports’un en güçlü silahlarından biri olan FIFA serisi yeni oyunu FIFA 16 ile birincilik koltuğunundan gayet memnun ve bırakmak istemiyor. Hatta oyun için paylaşımlara E3 2015 konferansında başlaması beklenen EA Sports, direk PES 2016’nın tanıtımının ardından ufak bir teaser videosu ile Konami‘ye karşılık verdi.

fifa-16-2

Yayınlanan kısa videoda FIFA 15’in de kapak yıldızı konumundaki Lionel Messi‘ye ve Barcelona‘nın stadı Camp Nou‘ya yer veriliyor. Ardından da Electronic Arts‘ın E3 2015 konferansında sunum yapacağı tarih olan 15 Haziran gösteriliyor. İşte o video:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.