Kemik ve kas sistemlerinin sağlıklı bir şekilde işleyişlerini sürdürmelerini sağlayan magnezyum, bununla birlikte hastalıklardan korunmanıza yardımcı oluyor.

Günümüzde değişen hayat standartları ve koşuşturmalı günlük yaşam, ne yazık ki birçok kişide vitamin eksikliğinin ortaya çıkmasına yol açıyor. Magnezyum eksikliği de aslına bakılırsa sağlığın bozulması ile anlaşılan durumlar içerisinde bulunuyor.

Sağlıklı bir vücuda sahip olmak için düzenli ve doğal besinler tüketilmeli, mümkün olduğunca stresten uzak durulmalıdır. Ancak değişen yaşam tarzı ve stresli iş hayatı, ne yazık ki sağlıklı kalmanın önüne büyük oranda engel koyuyor. Gün içerisinde yeterli miktarda beslenemeyen ve vitamin alamayan bireyler, çeşitli hastalıklara çok daha kolay yakalanıyor. Ayrıca vitamin eksikliğine bağlı bir şekilde çeşitli belirtiler gözlemleniyor.

Eğer magnezyum eksikliği sonucu meydana gelen belirtilerden bir ya da daha fazlasına sahipseniz, uzman doktora danışabilir ve kan testi isteyebilirsiniz. Değerlerinizin profesyonel bir şekilde ölçülmesi sonucu magnezyum eksikliği ile karşı karşıya kalıp kalmadığını anlamanız mümkün. Bu çerçevede gıda takviyesi almaya karar verebilirsiniz.

Magnezyum Desteğine Başvurmak

Halk arasında magnezyum ilacı olarak da bilinen tabletler, takviye olacak şekilde alınabiliyor. Su ile birlikte içebileceğiniz tablet formundaki magnezyum hapı, aynı zamanda farklı vitaminlerin alınmasını da mümkün hale getiriyor. Kemik sağlığınızı korumanıza etki eden magnezyum takviyesi neticesinde kendinizi çok daha zinde hissedebilir, çeşitli sorunlardan kurtulma şansı elde edebilirsiniz.

Özel olarak geliştirilen formülü neticesinde pratik bir biçimde magnezyum almanızı sağlayan Osteocare, 150 mg magnezyum içeriyor. Takviye olarak sunulan ve gün içerisinde almanız gereken magnezyumun büyük çoğunluğunu edinmenizi kolaylaştıran tablet, böylelikle sağlıklı bir vücuda erişmenizi mümkün kılıyor. Yetişkinlerde ana öğünlerden önce 2 tablet ya da günde 2 kez birer tablet olacak şekilde alınabilen takviye, bu sayede yüksek miktarda magnezyum desteği sunuyor.

İçeriğinde 400 mg kalsiyum, 5 mg çinko, 5 mcg vitamin D, 0,25 mg manganez, 25 mcg selenyum ve 500 mcg bakır bulunduran Osteocare, çok yönlü faydalar sunuyor. Tek bir tablet alarak kalsiyum ve magnezyum gibi gerekli takviyeleri edinebilir, çok daha sağlıklı bir yaşamın kapısını aralayabilirsiniz.

Magnezyum Eksikliğinden Korunun

Sağlıklı beslenememe sonucu ortaya çıkabilen magnezyum eksikliği, uyuşukluk, migren atakları, kabızlık, depresyon ve kas tutulması gibi belirtiler gösteriyor. Magnezyum eksikliği yaşayan çoğu kişide oluşabilen kas tutulması ve kramplar, ne yazık ki günlük yaşam kalitesini doğrudan düşürüyor. Özellikle iş yerindeki veriminizi kaybetmenize yol açan bu durumlar, ayrıca kaliteli bir yaşam sürdürmenizi de engelliyor.

Osteocare fiyat açısından son derece ekonomik olmayı başarıyor. 30 tablet ve 60 tablet olmak üzere farklı varyasyonlardan oluşan takviye, kullanım ihtiyacınıza uygun olanı seçmenizi sağlıyor. Osteozinc kullanımı olarak da geçen takviye neticesinde yaşam kalitenizi yükseltme şansı sizleri bekliyor.

Magnezyumun yanı sıra gün içerisinde tüketmeniz gereken maddeler içerisinde yer alan kalsiyum da son derece önemlidir. Doğrudan kemik ve kas sistemlerine faydaları bulunan besin maddesini kalsiyum hapı formunda da almanız mümkün. Gün içerisinde tüketmeniz gereken kalsiyum miktarının çoğunu sağlayan hap, bu sayede pratiklik sunuyor. Kolayca sağlığınıza kavuşabilir, kalsiyum eksikliğine bağlı sorunlardan kurtulma şansı elde edebilirsiniz.