Dünyaca ünlü gök bilimci Prof. Dr. Simon Driver, evren hakkında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Driver, evrenin yavaş yavaş son uykusuna hazırlandığını söyledi.

evren

Dünyaca ünlü gök bilimcilerden Prof. Dr. Simon Driver, evren hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Avustralya‘da bulunan Uluslararası Radyo Astronomi Araştırma Merkezi‘nin başında bulunan Driver, uzun süredir evren üzerinde araştırmalar yaptıklarını ve evrenin son iki milyar yıl içerisinde enerjisinin %40’ını kaybettiğini söyledi.

Evreni, yorgunluktan bitap düşmüş yaşlı bir adama benzeten Driver, artık bu yaşlı adamın yavaş yavaş son uykusu için hazırlandığını vurguladı.

Yıldız Doğumları Azaldı

Prof. Dr. Simon Driver’la birçok araştırmada birlikte çalışan Sussex Üniversitesi öğretim üyelerinden Dr. Stephen Wilkins‘de, meslektaşının söylemlerini doğruladı.

Wilkins, yıldız doğumlarının günden güne azaldığını belirterek, evrenin günden güne yok olduğunu ve bu doğrusallığın değiştirilemeyeceğini belirtti.

Şu an için evren hakkında endişelenmeye gerek olmadığını vurgulayan gök bilimciler, evrenin yok olma sürecinin milyarlarca yıl sürebileceğini söylediler.