Eviye Modelleri ile Mutfağınıza Şıklık Katın

Häfele Concept’ten mutfak düzeni severlere müjde! Mutfak dekorasyonunun vazgeçilmez öğelerinden birisi olan evyeler Häfele Concept’te yenilendi! İşte evye seçiminde dikkat edilmesi gerekenler ve Häfele Concept’in yeni evye modelleri!

Eski zamanlar ile kıyaslandığında günümüzdeki mutfak modelleri yeterince fazladır. Mutfak çeşitleri artsa da değişmeyen tek temel unsur vardır; eviyeler. Eviyeler, mutfakların en temel ürünleridir. Öyle ki bu ürünleri “demirbaş” olarak nitelemek mümkündür. Bu denli gerekli olan ürünlerin çeşitlerinin bulunmaması ise neredeyse imkânsızdır. Bu sebeple günümüzde yine geçmişe kıyasla oldukça fazla eviye modeli vardır. Bu modellerin içerisinden her mutfağa uygun bir model mutlaka çıkabilmektedir. Tezgahların ayrılmaz parçaları olan, adeta tezgahlar ile bütünleşen eviyeler, yalnızca işlev bakımından değil, görsellik bakımından da önemli unsurlar haline gelmişlerdir.

Eviye Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eviye modelleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken ilk unsur mutfak tezgahının büyüklüğüdür. Çünkü eviyeler mutfak tezgâhları ile bütünleşmiş olan ürünlerdir. Tezgâha göre fazla büyük ya da fazla küçük olan eviye modelleri ile beklenen işlevi de görselliği de elde etmek mümkün değildir. Buna ek mutfak dekorasyonu ile eviye uyumu da oldukça önemlidir. Modern mutfağa modern eviye seçimi yapmak gereklidir.

Eviye modelleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur eviyenin malzemesidir. Paslanmaz çelikten, seramikten ya da granitten oluşmuş eviye modeli görmek mümkündür. E her malzemenin kendine has bir görselliği olduğu ise bilindik bir gerçektir. Bu sebeple eviye seçimi yaparken malzemenin mutfak dekorasyonu ve mutfak düzeni ile uyumlu olup olmayacağına da bakılmalıdır. Eviyelerin çeşitleri ile ilgili detaylar ise aşağıda verilmiştir.

  • Paslanmaz çelikten yapılmış olan eviye modelleri hem uzun ömürlü hem de oldukça hijyeniklerdir. Üstelik bu modellerin boyut konusunda sunmuş olduğu seçenekler de daha fazladır.
  • Seramik eviye modeli kolay temizlenebilir özelliği bulunan bir modeldir. Ancak bu modellerin oldukça hassas olduklarını söylemekte de fayda vardır. Özellikle sert ve ağır darbelerden kaçınılması gerekmektedir. Seramik eviye seçimi yaparken bu unsura da dikkat etmek gerekir.
  • Granit eviye modellerinin kullanıcılarını cezbeden tarafı ise dayanıklılıktır. Eviye seçimi yaparken dayanıklılığı ön planda tutan, mutfak dekorasyonu veya mutfak düzeni daha az önemli diyen kişilerin bu modeli seçmeleri oldukça mantıklıdır. Ayrıca görsel yönlerinin kuvvetli olduğu da bilinmelidir. Yani tek avantajları sağlam olmaları değildir.

Seçeneklerin bu denli fazla olması seçim yaparken zorlanmaya sebep olmaktadır. Yani kişiler “Öncelik işlev mi, görsellik mi?” sorularında boğularak seçim yapmakta oldukça zorlanmaktadır. Ancak şu da bilinmelidir ki, işlevsellik ve dayanıklılık her zaman daha önemlidir. Häfele Concept ise müşterilerini bu ikilemden kurtararak hem işlevli hem de görselliği yüksek ürünler üretmektedir.

Häfele Concept ile görsellikten uzak eviyelere son! Hem görselliği yüksek olsun hem de dayanıklı olsun diyenler Häfele Concept’te buluşuyor!

Mutfak için eviye seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlara yukarıda değindik. Şimdi ise Häfele Concept bir mutfak nasıl hem daha işlevli hem de daha estetik bir yapıya kavuşur bunu inceleyelim.

Mutfaklarınıza hem ayrı bir şıklık hem de işlevsellik katan eviyeleri Hafele’nin eşsiz tasarımları ile buluşuyor! Kim istemez ki klasik mutfak için klasik eviye, modern mutfak için modern eviye bulabilsin? Üstelik bu modelleri bulurken işlevselliğinden ve dayanıklılığından emin olsun? Şüphesiz herkes ister. İşte Häfele de bu yüzden herkesin isteyeceğini düşündüğü bu ürünleri kendine has renk skalası ile buluşturdu ve ortaya dayanıklılığı yüksek, estetik ürünler çıkardı!

Siz de “Hem mutfağımın şıklığı bozulmasın hem de işlevselliği artsın.” Diyorsanız Häfele Concept’in yaratmış olduğu çözümlerden faydalanabilirsiniz.

 987 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir