Eşiksiz cam sistemi aynı zamanda sürme cam sistemi olarak da geçmektedir. Bu sistemin kullanımı özellikle dar alanlarda genişlik sağlayabilmek ve var olan alanın en etkin biçimde kullanımını sağlamaktır. Bu sistemde kapılar odanın içine ya da dışarı açılmaz. Sürmeli bir biçimde birbirine paralel olarak kurulan sürgü sistemi sayesinde açılmaktadır. Kurulan ray sistemi ile hareket ettirme kabiliyeti yükseltilmiştir. Bu sistemde cam balkon alüminyum fitil ile daha estetik bir görüntü kazandırmış ve konforlu yapısı görüntüsü ile harmanlanmıştır.

Eşiksiz Cam Balkon Sistemi Özellikleri Nelerdir?

Kanat kullanılarak ve ray sistemi ile tasarlanan ürün iç mekan, dar alan ve ofisler için idealdir. Temizliği oldukça kolay olan ve sıkı birleşme eklem yerleri sayesinde hava sızdırmaz bir özelliğe sahip olan ürün oldukça emniyetlidir. Genel olarak paslanmaz malzemelerin kullanımı ile hazırlanmıştır. Kolay montaj edilebilir olması ile beraber çeşit çeşit model ve renk seçenekleri mevcuttur. Vitrinler, kafeler, kış bahçeleri, ofisler, restoranlar ve evler olmak üzere her alana uygulanabilir. Yağmur, rüzgar, toz gibi dış etkilerden iç ortamı korur ve güvenli, temiz bir ortam sağlar.

Eşiksiz Cam Balkon Sistemi Nerede Kullanılır?

Her ortama uyum sağlayabilecek bir yapısı olan bu ürün özellikle dar ve güneş görmeyen alanlar için birebirdir. Çünkü tamamen cam bir yapıya sahiptir ve sürgülü olması, içe ya da dışa açılmaması ile ortamı daraltmayacak bir yapıya sahiptir. Evlerde kullanımı ile dikkat çekse de ofisler, restoranlar, kafeler, kış bahçeleri, vitrinler ve oteller olmak üzere her türlü alanda rahatlıkla kullanılabilir. Bu ürün kullanımında dikkat çeken bir diğer şey de kanatların yapışmasını sağlayan cam fitilleridir. Mıknatıslı cam balkon fitili fiyat açısından hem kullanılan malzemeye hem de eşiksiz cam balkon sisteminin boyutuna göre değişiklik göstermektedir.

Eşiksiz Cam Balkon Sistemi Aksesuarları Nelerdir?

Sürme cam balkon olarak da geçen bu üründe kanat denilen cam perdeler, raylar, üst kasa profili, yan kasa profili, alt kasa profili, alt kasa, üst kasa, alt teker, yan dikme, üst teker, sağ kapak, sol kapak, köşe takozu, sürgü kilit ve fitildir. Fitil konusunda son zamanlarda çok çeşitli alternatifler olsa da cam balkon mıknatıslı fitil fiyatları daha ekonomiktir.

Bu yazı; Fitilshop.com sitesinde yer alan bilgilerden ve görsellerden derlenerek hazırlanmıştır.