okey oyna

Engelli Hakları Nelerdir?

Engelli

Her insanın engelli olma potansiyelinin olmasına karşılık insanların büyük bir kısmı engellilerin hakları hakkında hiçbir şey bilmiyor ve ihtiyaç duyduklarında engelli hakları nelerdir araştırmasına başlıyorlar. www.engellilerdostu.com sitesi engellilerin haklarını öğrenmelerini ve engellilere ait diğer konularda bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla hizmet veriyor. Bu bilgiler sayesinde aynı zamanda engelliler ve onların yakınları yararlanabilecekleri hakları öğrenerek ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

Engellilerin Vergi Haklarına Dair Konular

Engellilere dair vergi hakları web sitesinin vergi bölümünde açıklanıyor ve vergi indirimi gibi hakları merak eden kişiler bu bölümden yararlanabiliyorlar. Vergi bölümünde engellilerin vergi indirim tutarı, maaşa yapılan vergi indirimleri, engelli araçlarındaki indirimler ve ötv miktarlarına dair bilgiler yer alıyor. Böylelikle engelli maaşı alan kişiler maaşlarındaki değişim hakkında bilgi sahibi olurken aynı zamanda engelli aracı almak istediklerinde sahip olacakları hakları öğrenebiliyorlar.

Engellileri İlgilendiren Güncel Konular

Günümüzde devlet tarafından çıkarılan yasalar ve kararlara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bu sebeple insanların bu kararları takip etmesi zor oluyor. Ancak engelliler hakkında çıkarılan yeni yasalar ve kararlar ile engellilerin yapacakları işlemlere dair detaylar Güncel bölümünde paylaşılıyor. Bu bölümü takip eden kişiler 2020 engelli raporu alma işlemleri, rapor hesaplamaları, muafiyet işlemleri ve engelliler için yapılan yeni buluşları öğrenebiliyorlar. Ayrıca işlemler hakkında öğrendikleri detayları öğrenerek uygulamaya geçebiliyorlar. Böylelikle maaş almamış olanlar maaşa kavuşurken muafiyetini bildirmeyen kişiler nasıl bildireceğini öğrenebiliyorlar.

EKPSS Atamalarına Dair Merak Edilenler

Web sayfasında engellilerle ilgili bilgi verilen konular arasında engelliler için özel olarak yapılan kpss sınavı ekpss sınavına dair konularda yer alıyor. Bu konular web sitesinde yer alan EKPSS bölümünde okuyucularla paylaşılıyor. Bu bölümü inceleyen kişiler Ekpss sınavının başvuru tarihlerini, başvurunun yapılışını, şartlarını ve sınava girenler için yapılan atamalara dair bilgilere ulaşabiliyorlar. Ayrıca bu bölümde ekpss’ye dair haber ve güncel gelişmelerde paylaşılıyor. Böylelikle engelli bireyler ya da onların yakınları sınava dair gelişmelerden haberdar olarak memur olma konusunda mağduriyet yaşamıyorlar.

Engellilerin Çalışma Şartlarına Dair Bilgiler

Web sitesinde engellilerin çalışma şartları, engelli maaşı, kimlik kartı, maaş sorgulaması, engellilerin çalışması gibi konular Çalışma Yaşamı bölümünde paylaşılıyor. Ayrıca bu bölümde engellilerin çalışma izinleri, istihdam konuları ve engellilere bakan kişilerin emekli olma şartlarına dair konulara açıklık getiriliyor.

Engellilerin Yaşamlarını Kolaylaştıracak Buluşlar

Sitede engellilerin yaşamlarını kolaylaştıracak buluşlara yer veriliyor. Bu buluşlar teknoloji bölümünde yayınlanıyor. Engellilerin yaşamlarını kolaylaştıracak buluşlar arasında eyesense, sesli prospektüs, sanal asistan, sesli şeker ölçüm cihazları ve sanal asistan gibi uygulamalar yer alıyor.

 1.267 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir