Herkese selamlar arkadaşlar, bugün sizlere Web Tasarım alanında en iyi kişisel bloglardan birini tanıtacağım.

Ali Şahinkaya tarafından kaleme alınan bu blog özellikler WordPress üzerine uzmanlaşmış nadir bloglardan bir tanesidir. Özellikle yeni blog kurmak isteyenler için WordPress Kurulum Rehberi benim çok hoşuma gitti. Blog hakkında detaylıca bahsetmeden önce biraz yazar hakkında bahsetmek istiyorum izniniz ile.

Ali Şahinkaya adlı blog yazarı 25 yaşında olup Bilgisayar Mühendisliğini bitirmiş, Yazılım Mühendisliği dalında yüksek Lisans yapmaktadır. Hali hazırda bir şirkette mikro programlama üzerine uzman olarak çalışmakta olup bunun yanında Web Tasarım, Yazılım ve SEO işlerini yapmakta olan bir şirketinde sahibidir. Blog yazma amacı olarak dağınık bilgilerin net ve detaylı bir şekilde vermek istemesini göstermiş olan yazar hakkında kısa bilgiler verdikten sonra artık blog hakkında konuşamaya geldi sıra.

Yukarıda da belirtiğim gibi temel amacı Web Tasarım olan bu blogun şuan ki önceliği WordPress olarak görünüyor. İleri ki zamanlarda uzmanlık alanı olan mikro yazılımlar hakkında da ücretsiz dersler yayınlayacağını bildiğim halde kendisi net bir tarih vermediğinden bende bu konu hakkında fazla bir şey söyleyemiyorum. Şuan ki haliyle İnternet ortamında bulamayacağınız detaylara sahip bir WordPress Dersleri kategorisi bulunduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. WordPress hakkında çok detaylı rehberlerin bulunduğu bu kategoriye sürekli olarak yeni rehberler eklenmekte olup sizin okumaktan yorulacağınız kadar bilgi içerdiklerini üstüne basa basa söylemeliyim.

Yüzlerce kişisel blog olan bir ortamda işini kaliteli olarak yapan ve gerçekten bilgi verme amacı güden bloglar bulmak oldukça zor. Tüm bunların yanında bilgiyi bilmek ile anlatabilmek farklı şeyler olduğundan Ali Şahinkaya bu işi gayet iyi yapabiliyor diyebilirim. Bilindiği üzere insanlar bir içeriğin sadece belli başlı kısımlarını anlatıp, geri kalanını siz yapamazsınız biz ücret karşılığı yapalım diyorlar genellikle. Bu durum paylaşacağım blog için geçerli değil ve buda tanıtma sebebim zaten.

İstek dâhilinde bir ekip tarafından işlemleriniz gerçekleştiriliyor olsa bile gerekli olan tüm bilgileri sizin de yapabilmeniz için tüm detaylarıyla anlatan bir blogdan bahsediyoruz. Tabii ki burada devreye tecrübe giriyor, kendi tecrübelerine güvenen insanlar bilgiyi tüm detaylarıyla paylaşsa bile gene proje almaya devam edebiliyorlar. Günümüzde örneklerine nadiren rastlanan bu blogu size tanıtarak üstüme düşen görevi yerine getirdiğimi düşünüyorum. Aşağıda size blogun linkini vererek bu içeriği burada sonlandırıyorum, görüşmek üzere…

Ali Şahinkaya Kişisel Web Blogu