En İyi Ücretsiz Vpn & Eniyi.Xyz

Özellikle geçtiğimiz senelerde Youtube ve Twitter gibi marka haline gelmiş sitelere dahi gelen yasaklar artık bilgisayarı sadece sosyal medya için kullanan kişileri bile bir hacker moduna girdirmişti. Herkes DNS değiştirme sırasında gösterdiği titizlikle sonunda başarı alınca bir hacker havasıyla oldukça mutlu oluyordu. Ki gerçekten bilgisayarı sadece sosyal medya amacıyla kullanan biri için bu bir başarıydı.

Youtube uzun bir süre tamamen kapatılmıştı. Özellikle bu zamanlarda birçok farklı alternatifler ortaya çıkıyordu. Geçtiğimiz yıllarda ülkemiz artık yasaklama yerine yavaşlatma ya da kısa süreli engelleme tarzı farklı bir gelişme yaparak en azından marka sitelerde engellemeyi kaldırdı. Ama tabi hala binlerce site farklı nedenlerle yasaklanmış durumda ve gene farklı sebeplerle Youtube, Twitter, Facebook gibi siteler yavaşlatılabiliyor. İşte burada çözüm VPN programı olmakta.

VPN programları yaptığınız o DNS değişikliğinin gelişmiş hali. İnternet aracılığıyla aslında farklı bir bilgisayardan internete giriyormuşsunuz gibi görünüyor diyebiliriz. Bunlar genellikle yabancı cihazlar olmakta. Ayrıca yasaklı sitelerin hepsine girişiniz sorunsuz hale gelirken bunun yanı sıra yaptığınız gezintilerde gizleniyor. Normalde internette üzerinden yaptığımız her işlem biz farkında olmadan kayıt altına alınmakta. Ama bu şekilde bu sorunda ortadan kalkıyor.

Bunun haricinde var olan hızınızda dahi değişme olabiliyor. Bu nasıl olabilir diye soruyorsanız özetle normal internet erişimimizde hattımız desteklese bile bazen kısıtlanmalar yapılıyor. Farklı ülkede yer alan İP’den giriş yapıyor gibi görünmemiz olayı artık var olan internet hızımızın kalitesine kadar yükseltiyor.

Ücretsiz VPN programları ise normal kullanıcılar için fazlasıyla yeterli oluyor. Ücretsiz olması direkt akla sınırlama var getirmesin çünkü normal kullanıcıya yeterli olacak özelliklere sahip programlarda bulunuyor. Bana kalırsa ücretler ufak miktarlar olduğundan ödeyerek rahatça kullanmanız daha faydalı. Tabi gene sizin tercihiniz. Ücretsiz VPN kullanımıyla da yapacağınız işlemleri fazlasıyla gerçekleştirmeniz mümkün.

Ülkemizde sıklıkla yaşadığımız bazı sitelere erişim engeli internet kullanıcıları için yeni arayışlar oluşturmakta. Sanal özel vpn ağları gibi. Yasal yollardan bazı hizmetlere ulaşmak için internet trafiğinizin farklı ülkelerden görünmesini istiyor olmanızda gayet mümkün. Tüm bu işlemleri de bütçe ayırmadan yapmak istediğinizde ücretsiz vpn uygulamaları arayışına girebilirsiniz. Şimdi size ülkemizde kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz vpn ağları ile ilgili bilgi vereceğiz.

Ücretsiz Vpn Ağları

1.CyberGhost VPN 6: Ücretsiz bir yazılım hizmeti olan Cyberghost web etkinliklerinizi izlemediğini belirtti. Bunu destekleyen de bir şeffaflık raporu yayınladı. Ziyaret ettiğiniz web sitelerinde  gönderdiğiniz verileri kontrol etmenizi sağlayan imkanlar da sunmakta. Eğer gizlilik arıyorsanız p uygulama tam size göre. Kullanımı kolay ve ara yüzü oldukça basit bir uygulama ile IP adresinizin konumunu belirleme imkanı bu uygulama ile artık mümkün.

2.Tunnelbear: Uygulamanın kurulumu da kullanımı da oldukça kolay. Bir çok cihazlar için uygulamalar sunan Tunnelbear Honk Kong’tan Norveç’e verilerinizi yönlendirebileceğiniz bir çok sunucu imkanı tanıyor sizlere. Ücretsiz sürümde kullanamayacağınız yalnızca iki ülke var Avusturalya ve Hindistan. Bunun dışında bir çok olanak sunan uygulama da en dikkat çekici olan ise üst düzey şifreleme imkanı.

3.VPN Book: Bilgisayar başında kendime çok güvenirim diyorsanız bu uygulama tam da sizin için. Ücretsiz olan uygulama ile birden fazla bilgisayarda Vpn koruması sağlamanız mümkün. PPTP ve OpenVPN üzerinden şifreli bağlantı kurmanıza imkan tanıyor bu uygulama. Sunucuların üçü Avrupa’da üçü ise Kuzey Amerika’da bulunuyor.

4.Zanmate: Chrome ve Frefox kullanıcıları için tamamen ücretsiz bir uygulama olduğundan sık tercih edilenler arasında yerini alıyor. Sık tercih edilmesinin bir başka sebebi ise çok kolay ve zahmetsiz bir üyelik sistemi ile hemen kullanmaya başlayabilmeniz. Kullanıcıların büyük çoğunluğu uygulamadan memnun. İnternet hızında çok az da olsa bir etkisi bulunan uygulamanın ücretsiz ve bu kadar imkan tanıyan bir uygulama olmasını göz önünde bulundurursak bunu da anlayışla karşılayabiliriz. Bir çok ücretli uygulama ile yarışabilecek imkanlar sunan uygulama basit bir ara yüz ile kaliteli hizmet sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.