Geçenlerde lazer kesim işimiz oldu bu nedenle lazer kesim piyasasını araştırdım…Size bu araştırma sonuçlarını paylaşmak istiyorum;

Genel olarak Kocaeli / Gebze civarındaki firmaları gezdim en şok beğendiğim ekol lazer kesim şirketi oldu. Ama yinede diğerleride işini iyi yapan lazer kesim firmaları….Performans ve fiyat bakımından ekol lazer kesimi beğendim ve kendilerine çalıştık 2 haftada lazer kesimlerini hazırlayıp tesim ettiler Hemde nakliyede de yardımcı oldular.

CNC kesim sektöründe en iyi firmalar olarak

  • Atom karınca
  • Öz mutlu
  • Demonte
  • Şahinoğlu
  • Ekol lazer kesim (en iyisi bence bu şirket )

firmaları öne çıkar. Her zaman olduğu en iyiler arasında da rekabet olanağıan yer verilir. Bahsi geçen bu 5 firma arasında en iyisi olarak Ekol Lazer şirketi öne çıkar. Firmanın en iyisi olması ise en iyi makinaları kullanmasının yanı sıra iyi bir işçilik ile örtüşüyor. Deneyimli ve bilgili operatörlerin firmada faaliyet göstermesi firmanın kalitesini bir hayli yükseltiyor.

Peki Nedir bu lazer kesim?

Lazer ışını elde edildikten sonra lazerin uygulama alanları da gün geçtikçe artmaya başlamıştır. Mühendislikte lazer daha çok delme ve kesme işlemlerinde kullanılmaktadır. Lazer kullanımı ile yapılan üretimlerde otomasyon sağlanırken, üretim esnasında gerçekleşen hatalar da büyük ölçüde ortadan kaldırılmaktadır.

Seri Üretimde Kolaylık

Lazerin kullanılması sayesinde günün her saati duraksamadan üretim yapılabilmekte ve bu sebeple seri üretim yapılabilmektedir. Üretim seri hale geldiğinde de maliyet yüksek oranda azalmaktadır. Özellikle lazer kesim çalışmalarında aparat kullanımları azalmış ve büyük tasarruf sağlanmıştır. Lazerin kullanılması sebebi ile normalde kullanılmakta olan birçok makine kullanılmamakta ve personelden kaynaklanan hatalar da lazer yöntemi sayesinde ortadan kalkmaktadır.

AutoCad programı ile üretim hızı büyük ölçüde artmakta ve aynı boyutlarda olan parçalar seri bir şekilde lazer kesim yöntemi ile kesilebilmektedir. Buna bağlı olarak aynı alan içerisinde kullanılacak benzer parçalar takım halinde seri bir şekilde kesilmektedir.

Lazer kesim yaptırmak isterseniz Ekol Lazer kesim şirketini tavsiye ederim…