En İyi 4 Site İçi SEO Analizi Aracı

SEO Analizi

Arama motoru optimizasyonu (SEO) en kritik dijital hizmetler pazarlaması becerilerinden biri olmasına rağmen, aynı zamanda uzmanlaşması en karmaşık araç olarak tanımlanıyor. İşte aşağıda birkaç SEO analiz aracına yer veriyoruz.

  1. SEMrush

SEMrush SEO analizi için en iyi özellikleri nelerdir? Bu araç, hizmetlerin web sitenizin çevrimiçi performansı ve trafiği hakkında size doğru bir şekilde bilgi verir. Ayrıca, web sitesi ziyaretçilerinin medya tüketimini ve davranışlarını anlamanıza yardımcı olur. Rakipleriniz tarafından en çok kullanılan anahtar kelimeleri görmenizi sağlar. Reklam Araştırması özelliği ile rakiplerinizin reklam türlerini ve bütçelerini değerlendirerek geliştirilmiş reklam kampanyaları yürütebilirsiniz. Bu özellik aynı zamanda reklam kampanyalarını yerelleştirmenize de yardımcı olacaktır. Ürün Listeleme Reklamları özelliği ise rakiplerin ürün listeleme reklamlarını ve özet akışlarını görmenize olanak tanır.

  1. AHREFS

En sevdiğimiz SEO analizi araçlarından biridir. Neden mi? Çünkü en hızlı ikinci web tarayıcısıdır (Google’dan sonra) ve en iyi kullanıcı ara yüzüne sahiptir.

Ahrefs öncelikle rekabet analizi, geri bağlantı denetimleri, anahtar kelime araştırması ve URL sıralaması için kullanılsa da, araç aynı zamanda rakiplerinizin web sitelerindeki trafiği değerlendirmek ve analiz etmek için organik arama raporları sunar.

SEO aracı web’i tarar ve arama motoru sıralamanızı yükseltmenize yardımcı olmak için tonlarca veri toplar. Bu verileri SEO stratejileri oluşturmak, bağlantı kurmak, sıralama takibi, anahtar kelime araştırması ve içerik pazarlaması için kullanabilirsiniz. Tüm bu özellikler, Ahrefs’i dünya çapında ı tarafından kullanılan oldukça rekabetçi bir SEO aracı yapar.

  1. GOOGLE ANALYTICS

Sıralamayı iyileştirmek ve daha fazla müşteri adayı oluşturmak için en kullanışlı SEO araçlarından biri, web sitesi ziyaretçileri, coğrafyaları, demografileri ve niyetleri hakkında derinlemesine bilgi sağlar. Bu aracı kullanarak, ziyaretçiler hakkında sitenize nasıl geldikleri, nereden geldikleri ve ne tür içerik tükettikleri gibi hayati bilgileri de izleyebilirsiniz.

  1. SERPSTAT

SEO’nuzu optimize etmekten içerik pazarlamanızı ve reklam kampanyalarınızı yürütmeye kadar Serpstat size her konuda yardımcı olabilir. Bu araç rakip araştırması, anahtar kelime araştırması, PPC analizi ve çok daha fazlasını gerçekleştirir. Kontrol panelinin kullanımı kolay ve kullanıcı dostudur. Ek olarak, sağlık sektörü pazarlamacılarının rakiplerinin web sitesi geri bağlantılarını tam olarak takip etmelerine yardımcı olur.

Serpstat, son iki yıla yayılan geri bağlantı verilerini toplar ve rakiplerinizin geri bağlantı stratejilerinin kaydını tutar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir