Firmaların finansal yapı ve muhasebe işlemlerinin temelini oluşturan ön muhasebe adımı için bu alanda hizmet veren ticari programlar kullanmaktadır. Bu yazımızda piyasada en çok kullanılan ön muhasebe programları hakkında bilgi paylaşacağız.

fenesoft-muhasebe-programi

Ön muhasebe programı denildiğinde firmadaki muhasebe alanındaki yetkili kişilerin işlemlerinin çok rahat bir şekilde yapmalarına imkan verecek özellikle ve kolay kullanımlı ara yüz seçeneği olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Genelde muhasebeciler farklı ticari programlar üzerinden eğitim aldıklarından dolayı yeni bir programa geçişte zorlanma yaşayabilmektedir. Bu sebepten dolayı seçilecek programların mutlaka almadan önce deneme yazılımları üzerinden test edilmesi gerekmektedir. Kolay kullanım avantajları yanında detaylı arşivleme ve raporlandırma özelliği de seçim kriterleri arasında bulunması gerekmektedir. Özellikle geçmişe dönük fatura bilgiler bazı dönemlerde çok sıkıntılı bir süreç olmasından dolayı muhasebe programlarının basit bir şekilde raporlama imkanı sunması önemli konuların başında gelmektedir.

En fazla kullanılan ticari yazılımlar arasında bulunan Fenesoft muhasebe programları kolay kullanımlı ara yüzü sayesinde bütün ön muhasebe işlemlerinin yapabilmenizi sağlamasının yanında özellikle stok takibini barkod sistemleri üzerinde tutan firmalar için aynı zamanda barkod programı ve kasa programı özelliği de bulunmaktadır. Herkesin kullanabileceği şekilde basit arşivleme, raporlama ve çıktı alma özelliği sayesinde çok hızlı bir şekilde döküm alabilir ve bütün işletim sistemleri ile uyumlu yazdırma seçeneği ile istediğiniz bilgileri hızlı bir şekilde yazıcıdan çıktı alabilirsiniz. 30 günlük deneme sürümü ile programın bütün özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.