En Akıllı Otomobil Ödülünü Renault Megane Aldı

Best Connected Car ismi ile lanse edilen En Akıllı Otomobil ödülünü, Renault’un yeni Megane modeli aldı. 2015’in en akıllı otomobili ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

renault-megane

Otomotiv endüstrisi uzmanları tarafından oluşan bir kurul tarafından belirlenen “En Akıllı Otomobil” ödülü bu sene Renault’un yeni Megane modeline gitti.

Uzmanlar yaptıkları seçimde modellerin güvenliği, sürüş yardımcıları, bilgi ve eğlence donanımları, bağlantı arayüzü gibi etkenlerin önemli olduğunu belirttiler.

İç donanımı itibariyle yeni Escape ve Talisman’da yer alan birçok teknolojiyi bünyesinde barındıran yeni Megane, 2015’in en akıllı otomobili ünvanının da sahibi oldu.

Yeni Megane’da Nasıl Bir Sistem Kullanılıyor?

Renault, yeni Megane modelinde R-LINK 2 multimedya sistemini kullanıyor. Bu sistem 8.7 inçlik dokunmatik ekranıyla, sürücülere kolay bir kullanım sağlıyor. Bu tablet aynı zamanda Renault’un Multi-Sense ismini verdiği, kullanıcıların beş farklı sürüş modu ve beş kabin ambiyansı arasından seçim yapmasına imkan veren bir sistemi de içeriyor.

Yeni Megane’ın “En Akıllı Otomobil” ödülünü almasındaki en önemli etkenlerden birisi de Adaptif Cruise Control ve Easy Park Assist sistemi oldu. Bu sürücü yardımcı sistemleri otomobilin kendisini otomatik olarak park etmesinde büyük önem arz ediyor.

Dilerseniz “En Akıllı Otomobil” seçilen yeni Megane’ın görsellerine buradan göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir