Elektromanyetik Tabla Sistemleri Ne Tür Makinelerde Kullanılır?

FERROMAGNET, elektro mıknatıs gibi manyetik parça bağlama araçları tedarik eden bir firmadır.

Yalnızca elektro manyetik tabla tedarik etmiyor. Hem standart hem de özel elektro manyetik parçaları bağlamasını sağlayan sistemlerin tasarımını üstleniyor. Tasarlanan bu sistemleri, aynı zamanda üretiyor.

İş Yükünü Hafifleten ve Kolaylık Sağlayan Sistemeler

FERROMAGNET, bağladığı ve kurduğu özel elektro manyetik sistemleri ile sektöre kolaylık sağlamayı hedefliyor. İşlerin kolaylaşmasını amaçlıyor. İş yerlerinde çalışan insanların güvenliğinin oluşmasını istiyor. Bu noktada, süreklilik arz eden bir gelişimin içine giriyor. Sektördeki yeniliklerin sıkı bir takipçisi konumunda bulunuyor. FERROMAGNET, yenilikleri bünyesine kazandıran bir sistem barındırıyor. Yüksek kalite sunan çözümleri arzulayanlara, bu istikamette yardımlar sunan bir mekanizmaya sahip görünüyor.

Kalite temel tabanlı çözümlerin dizayn edilmesi işlemini gerçekleştiriyor. FERROMAGNET, özel elektro manyetik tabla sistemleri üreten bir yapıya sahip görünüyor. Ürettiği bu sistemlerin, sektör tarafından kullanılması için sunum hazırlıyor. FERROMAGNET, taşlama için elektromanyetik tablalar seçeneği sunan bir yapısı da bulunuyor.

Elektro Manyetik Tabla

Freze elektro manyetik tabla, birçok açıdan avantaj sunan özellikler içerir. Sağladığı avantajlar ile de sektör tarafından tercih edilir.

 1. Öncelikle kare kutu teknolojisi içerir.
 2. Kare kutu teknolojisi ile kalite sunar.
 3. Sisteminde tutma kuvveti maksimum ölçüdedir.
 4. Parçaların işlenmesine olanak tanır ve esnek bir yapısı vardır.
 5. İşlemin yapılacağı parçayı, hareket ettirmeden, tüm yüzeylerine, rahatlıkla işlem yapılabilir.
 6. Parçaların sökülme sürelerini oldukça kısaltan bir imkan sunar.
 7. İşlem yapılacak bir parçanın montajı için oldukça kısa bir süre gerekir.
 8. FERROMAGNET özel elektro manyetik tabla sistemleri sayesinde, oldukça küçük ebattaki parçalar dahi çektirilebiliyor.
 9. Esnekliğin yükseltilmesi esnasında, parçanın esneten işçiye zarar vermesini de engelliyor.
 10. Bu sistem ile bağlanan bir parçanın oluşturduğu yüzey kalitesi eşsizdir. Normal bağlama araçları ile oranlanmayacak ölçüdedir.

Elektro Manyetik Tabla Denince

Elektro manyetik tablalar, sarım çeşidine göre sınıflara ayrılırlar. Mekanik sarma ile komple sarma elektro manyetik tabla çeşitleri bulunmaktadır. Kutupsal sarma çeşitli olanları da vardır. Yapı itibarı ile modüler olanlar, ayrı bir seçenek sunarlar.
Kutup sarmallı çeşitler, diziliş sistemi itibarı ile satranç tahtasını andırırlar. Bu özellik, elektro manyetik tablalar arasında farklılık oluşturur. Bu sayede delik delme işlemi güvenle yapılır.

Delik delme esnasında, istenmeyen bir durum oluştuğunda, sistem yerel bir hasar görür. Tablaya gelen zarardan sarma sisteminin tamamı etkilenmez. Zarar gören yer de kolaylıkla tamir edilebilir. Elektro manyetik tablaların diğer sarma türleri arasında durum böyle değildir. Onlarda, sistemin tamamı zarar görür.

Elektro Manyetik Tabla Kullanım Amaçları

FERROMAGNET özel elektro manyetik tabla sistemleri, birçok alanda kullanılmaktadır.

 1. Alüminyum akıtma için,
 2. Kauçuk imalatı,
 3. CNC manyetik tablalarda,
 4. Plastik akıtma imalatında, kalıpların bağlaması maksadı ile kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.