El Hareketlerini Okuyan Kamera: ZKOO

Windows ve Android kullanan birçok popüler cihaz ile uyumlu olan, el hareketlerini okuyan kamera ZKOO, Kickstarter sitesinde bağış topluyor.

zkoo-kamera-1

ZKOO, Xbox Kinect veya PlayStation Move mantığını bilgisayarlara ve Android uyumlu cihazlara getirebilen bir proje. Yapımcı firma Exvision’a göre dünyanın en iyi tepki veren ve isabetli el hareketi takip kamerası olan ZKOO, yüksek hız görüş teknolojisiyle birlikte birçok uygulama ve oyunla olan etkileşimlere yeni bakış açısı getiriyor.

Çok düşük gecikmeyle aşırı isabetli ve hızlı çalışan cihaz 3 metreye kadar mesafelerde algılama yapıyor. Hava dokunma hareketleri gibi basit komutları mobil uygulamalara ve oyunlara getiriyor. Bu sayede ellerinizi kullanarak kumanda olmadan televizyonunuzu bile kontrol edebiliyorsunuz.

Yüzlerce Windows ve Android uygulamasını hiçbir işlem yapmadan basitçe kullanmamızı sağlayan ZKOO, Angry Birds, Cut the Rope, Fruit Ninja, Candy Crush gibi meşhur yapımları da destekliyor. Basitçe hareket ettirme, tıklama, sürükleme, tutma, iki elle çevirme, yakınlaştırma veya uzaklaştırma gibi komutlara sahip olan cihaz kullanım olarak da çok basit. Sadece USB bağlantısı kurulduktan sonra ürün kullanıma hazır hale geliyor.

zkoo-kamera-2

ZKOO ve El Kontrolü

Yüksek hız görüşü teknolojisi, normalde 30-60 fps olan video değerlerini 100 fps olarak kullandığından, yaptığınız hızlı hareketleri bile kolayca algılayabiliyor. Windows 7, 8, 10 kullanan her bilgisayarla uyumlu olan ZKOO, Android’de ise Nvidia Shield Tablet, Beelink R89, Kukele EKB328, Google Nexus 6 Chromecast ile uyumlu çalışabiliyor.

Razer Forge TV, Nvidia Shield Android TV, Google Nexus Player ile de çalışabilen ürün, bu cihazlar üzerinde kısıtlı özelliklere sahip. ZKOO, şimdilik Apple ürünleriyle uyumlu olarak çalışmıyor. Ancak geliştiriciler bunun üzerinde çalıştıklarını söylüyor. Televizyona bağlantı yaparken ise USB ile bağlı kurucu olan cihaz, HDMI yardımıyla bağlantı kuruyor.

Nisan 2016’da bağışçılara gönderilmeye başlanacak olan ZKOO, Kickstarter üzerinde 15 bin dolar hedefe sahip. Şu ana kadar 34 bin dolar bağış toplamış olan projenin bitmesine daha 24 gün var. Ürün piyasaya çıktıktan sonra 120 dolar gibi bir fiyattan satılacak ancak Kickstarter üzerinde 60 dolar bağış ile satın almak mümkün.

ZKOO’nun Kickstarter sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir