Ekransız Dizüstü Bilgisayar: Spacetop

Ekransız Dizüstü Bilgisayar Spacetop

İsrail‘li teknoloji şirketi ekransız dizüstü bilgisayarı Spacetop‘u tanıttı.

Spacetop Özellikleri

İsrail’de faaliyet yapan bir teknoloji firması pek de alışık olunmayan yapıda dizüstü bilgisayarına resmiyet kazandırdı. Spacetop olarak isimlendirilen bu laptop ekransız kullanılıyor. Çalışma ortamını yalnızca dizüstü bilgisayar sahibinin görebilmesine imkan sunan cihazda gizlilin en üst düzeyde.

Ekransız dizüstü bilgisayar Spacetop ekran yerine sanal gerçeklik gözlüğüne bağlı olarak çalışıyor. Ekranı ortadan kaldırarak geniş bir çalışma ortamı sunan yeni teknoloji dış mekan gizliliğini de artırıyor. Görünüm olarak klasik bir dizüstü bilgisayardan farksız olan Spacetop sadece ekransız olması ile diğer laptoplardan ayrılıyor.

Görüntüleme Sanal Gerçeklik Gözlüğü İle Sağlanıyor

Spacetop’un görüntüleme deneyimini sağlamak için gelişmiş bir sanal gerçeklik gözlüğü var. Dizüstü bilgisayara bağlı olarak çalışan bu gözlük 1080p çözünürlüğünde bir görüntü kalitesi ve 100 inçlik bir sanal ekran boyutu sunuyor.

Spacetop’un donanım özelliklerinde ise öncelikli olarak gözlüğe entegre edilmiş bir hoparlör ve mikrofon bizi karşılıyor. Son derece önemli bir yere sahip olan bu donanım ikilisinin başarılı bir deneyim sunacak şekilde ayarlandığını söylemek mümkün. Ayrıca Bluetooth 5.1, Wi-Fi 6 ve 5G desteği de sunan laptopta Type-C, USB 3.0, HDMI ve 3.5 mm kulaklık jakı da bulunuyor.

Spacetop Teknik Özellikleri

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 865

İşletim Sistemi: Android altyapılı Spacetop OS

Dahili Depolama: 256 GB

Ekran Kartı: Adreno 650

RAM: 8 GB

Web Kamerası: 5 MP, 2.560 x 1.920

Batarya Ömrü: 5 saat

Boyutlar ve Ağırlık 266 x 249 x 40 mm / 1.5 kg

Spacetop Fiyatı

Spacetop yeni bir proje olduğu için başlangıçta sadece 1.000 kişi için satışa çıkacak. 31 Mayıs’tan itibaren başlayacak olan satışlar için belirlenen satış fiyatı ise 2.000 dolar. Lapopun ilk 1.000 satışından alınan geribildirimlere göre geliştirilip daha fazla kullanıcıya ulaştırılması amaçlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir