ProtectPax sıvı cam teknolojisi ile artık cihazlarımızın ekranları zarar görecek endişesine kapılmamıza gerek kalmayacak.

Akıllı telefonunuzun ekranının çizilmesinden korkuyorsanız, ProtectPax ile bu sorunu kökten çözmek artık mümkün olacak. Sıvı cam olarak nitelendirilen Indiegogo projesi ProtectPax, tüm ekranlar için güçlü bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

ProtectPax İle Üstün Ekran Koruması

Kitlesel fonlama desteği bekleyen ProtectPax, tüm cam yüzeyler için görünmez bir koruma sağlıyor. Aslen havacılık ve uzay endüstrileri için geliştirildiği belirtilen sıvı cam, ustalıkla hazırlanmış bir teknik sürece sahip. Camı çok daha dirençli ve dayanıklı hale getiren süreçte, sıvıyı akıllı cihazınızın ekranına uyguluyorsunuz ve cihazınız 10 dakika içinde hazır hale geliyor. Sıvı kuruduktan sonra ekranı parlak ve güçlü hale getirirken çiziklere, çatlaklara ve hatta düşmelere karşı da koruyor.

Jel içerisindeki titanyum dioksit nano parçacıkları, ekranınızın ekranındaki mikroskobik boşlukları doldururken darbelere ve çiziklere karşı takviye ediyor. ProtectPax böylece ekranı safir veya yakut kadar sert hale getiriyor ve optik bir filtre gibi davranıyor.

ProtexPax, Mohs Sertlik Ölçeği’nde 9H olarak derecelendiriliyor. Bu derecelendirmenin bıçak veya eğe çeliğinden fazla daha sertlik anlamına geldiğini belirtelim. ProtectPax, 365 gün koruma sağlıyor ve ayrıca elektromanyetik radyasyona karşı korumanın yanı sıra, dokunmatik ekran işlevini geliştiriyor. Bu korumayı akıllı telefonların yanı sıra gözlük camı, saat, TV ekranı, GPS navigasyon sistemleri, dizüstü bilgisayarlar, e-kitap okuyucular ve dijital kameralar için de kullanmak mümkün.

Favori beş cihazınıza koruma sağlayacak aile paketi için biçilen fiyat ise 39 dolar ve ilk sevkiyatlar Nisan 2017’de başlayacak. 20 bin dolar destek bekleyen ve bu rakamı misliyle aşan ProtectPax’ın Indiegogo sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.