Efsane Geri Dönüyor: Tekken 8 Ön Siparişe Açıldı

Tekken 8

Gamescom 2023 fuarında efsane oyun Tekken 8 ön siparişe açıldı.

Efsane Geri Dönüyor: Tekken 8 Ön Siparişe Açıldı

Bir döneme damga vuran Tekken serisi birçok kişinin çocukluğunda en az bir kere oynadığı dövüş oyunlarının başında gelir. Seri en son 2015 yılında Tekken 7 ile karşımıza çıkmıştı. 2022 yılında düzenlenen PlayStation State of Play’de Tekken 8 resmiyet kazanırken çıkış tarihi ve ön sipariş fiyatı duyuruldu.

Karakter Görselleri Yeniden Tasarlanmış

Tekken 8’de karakter görselleri tamamen yeniden tasarlanmış. Artık dövüşçüler çok daha detaylı olacak ve yüksek kaliteli grafiklerle Tekken dünyasının kendisine has dövüş mekanikleri ve atmosferi birleştiğinde hayranlarına iyi bir oyun deneyimi sunmuş olacak.

Oyunda 32 Farklı Dövüşçü Var

Oyunda 32 farklı dövüşçü var. Bunların arasında serinin efsanelerinden Paul ve King gibi isimler de bulunuyor. Ayrıca Arcade Quest isimli yeni bir tek oyunculu mod da oyunculara sunuluyor. Bu mod ile oyuncular oluşturdukları karakterle sanal bir atari salonunda Tekken turnuvularına katılma imkanına sahip olacak. Bu özelliğin Metaverse dünyasına atıfta bulunduğunu da belirtelim. Oyunun sistem gereksinimleri şimdilik açıklanmadı.

Tekken 8 Çıkış Tarihi

Tekken 8 oyunu 26 Ocak 2024’de erişime açılacak.Oyun Standard, Deluxe ve Ultimate olmak üzere 3 farklı versiyonla ön siparişe açıldı.

Tekken 8 Fiyatı

Oyunun fiyatı ise 1.499 TL, 2 bin 199 TL ve 2 bin 399 TL olarak açıklandı.

Tekken 8 Video

The Game Awards‘ın resmi Youtube hesabında paylaşılan Tekken 8 tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir