Dünyanın İlk Uçan Araba Havaalanı İngiltere’de Kurulacak

Uçan Araba

Dünyanın ilk uçan araba havaalanı İngiltere’de inşa edilecek.

Dünyanın İlk Uçan Araba Havaalanı İngiltere’de İnşa Edilecek

İngiltere hükümeti dünyanın ilk uçan araba ve otonom teslimat drone’u havaalanı için resmi onayı verdi. Tamamen elektrikli araçlara ev sahipliği yapacak olan havaalanındaki araçlar aynı zamanda şarj da olabilecek.

Uçan arabalar birçok kişi için hala bir hayal olsa da, bazı ülkeler ve firmalar dikey kalkış yapabilen şehir içi uçan taksilere ve kargo amaçlı insansız hava araçlarına dikkat çekici yatırımlarda bulunmaya devam ediyor. Bu alandaki en önemli gelişmelerden birisi de İngiltere’de yaşandı.

Uçan Araba Havaalanı Coventry Şehrinde Kurulacak

Dünyanın uçan arabalar ve otonom teslimat droneları için ilk mobil havaalanı, İngiltere hükümeti ve Coventry şehir meclisinden resmi izin aldı. Uçan araba pazarı için oldukça önemli bir gelişme olan havaalanı, bu yılın ilerleyen döneminde Coventry şehrinde inşa edilecek.

Urban Air Port’un tasarladığı sıfır emisyonlu havaalanı 2028’e kadar kendi ticari uçan araçlarını piyasaya çıkarmayı hedefleyen Hyundai Motor Group tarafından da destekleniyor. Projeyi hükümetin destekleme sebebi ile sektörün potansiyel geleceği.

eVTOL Pazarı 1 Trilyon Sterlin Büyüklüğe Ulaşacak

Dikey iniş ve kalkış yapabilen elektrikli araç (eVTOL) pazarı önümüzdeki 20 yılda 1 trilyon sterlin büyüklüğe sahip olacak. İngiltere’nin dünyada ilk ünvanına sahip bu havaalanına yatırımda bulunması ülkeyi bu sektörde söz sahibi yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.