Dünyanın İlk Termal Aksiyon Kamerası: FLIR Duo

Termal kameraları ile tanınan firma FLIR, yeni Duo model termal aksiyon kamerası ile Dünyada bir ilki başardı. Kameranın tüm detayları ve satış fiyatı haberimizde.

Aksiyon kamerası sektöründe üreticiler arasındaki yarış, genelde modellerin sunduğu görüntü kalitesi, suya dayanıklılık, titreşim önleyici sistemler gibi teknolojiler üzerinden devam ediyor.

Ancak uzun zamandır termal kamera üretimi yapan FLIR, yeni Duo modeli ile Dünyanın ilk termal aksiyon kamerasını üreterek yarışa yepyeni bir boyut kazandı.

FLIR Duo Termal Aksiyon Kamerası Özellikleri

FLIR, Duo modelini kullanıcıların aksiyon dolu sahneleri çekmek yerine günümüzün popüler cihazları olan drone‘lar ile kullanması için üretti.

Duo’nun üzerinde 160 x 120 çözünürlüklü bir termal kameranın yanı sıra 1.920 x 1.080 piksel çözünürlükte ikinci bir kamera bulunuyor.

Her iki kameranın aynı anda çalışabiliyor olması birçok avantaj sunuyor. Termal kamera ile tam olarak seçemediğiniz objeleri normal kamera görüntüsünden kolayca anlayabilir veya iki görüntünün birleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Günümüz aksiyon kameraları ile aynı boyutlarda olan cihaz ile birlikte sunulan FLIR Tools yazılımı ile kayıt ettiğiniz görüntülerin detaylı analizini yapabiliyorsunuz.

Çektiğiniz görüntüleri takacağınız bir microSD karta kayıt eden FLIR Duo, 999 dolar fiyat etiketi ile satışa sunuluyor.

Ayrıca tüm bu özelliklere ek olarak radyometrik sıcaklık ölçümleri yapabilen Duo R modelinin satış fiyatı ise 1.299 dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.