Dünyanın İlk Karbon Fiber Telefonu: Carbon 1 Mark II

Akıllı telefon sektöründe “daha neler olabilir ki” derken her geçen gün yeniliklerle karşılaşmaya devam ediyoruz. Şimdi de dünyanın ilk karbon fiber akıllı telefonu tanıtıldı. Carbon Mobile firması tarafından üretilen Carbon 1 Mark II, karbon fiber gövdesi ile dikkat çekiyor.

Carbon 1 Mark II Teknik Özellikleri

Güncel akıllı telefonların genellikle cam ve plastik gibi malzemelerden üretildiğini biliyoruz. Ancak bu cihazın gövdesinde hibrit kompozit (HyRECM) destekli karbon fiber malzemeye yer verildiğini görüyoruz. Akıllı telefon böylece diğer modellere göre daha dayanıklı olmasının yanı sıra 125 gram ağırlık ile daha da hafif olmayı da başarıyor. Cihazın AMOLED ekranının boyutu 6.01 inç. Ekran çözünürlüğü ise Full HD.

Akıllı telefon donanım tarafında kendisini orta segmente yerleştiriyor. MediaTek firmasının ürettiği Helio P90 işlemciden gücünü alan cihazda 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Cihazın batarya tarafında ise 3.050 mAh kapasiteli bir pil mevcut.

Kamera tarafında da güncel ihtiyaçlara karşılık verecek seviyede kamera bulunuyor. Arka kısımda çift arka kameranın yer aldığı cihazın ön kısmında ise tek kamera mevcut. Arka kısımdaki her iki kameranın da çözünürlüğü 16 megapiksel. Ön kısımdaki kameranın çözünürlüğü ise 20 megapiksel.

Android 10 işletim sistemi ile kutudan çıkan akıllı telefon için ilk aşamada 2.000 adetlik sınırlı üretim yapılacak. Cihazın ömür boyu gövde bakım hizmeti ile geldiğini de belirtelim.

Carbon 1 Mark II Fiyatı

Akıllı telefonun satış fiyatı 800 Euro.

 2.358 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir