Dünyanın İlk 802.11ax Destekli Modemi Tanıtıldı

Qualcomm akıllı telefonlar için dünyanın ilk 802.11ax destekli modemini tanıttı. Yeni modemin tüm detayları haberimizde.

Yeni tanıtılan modem aynı zamanda WPA3 güvenlik protokolünü de destekliyor. Güç tüketimine oldukça büyük katkı sağlayan modem hakkında önemli detaylar kısa bir süre önce resmi olarak açıklandı.

İşlemci üreticileri mobil yonga setlerinde işlemci, grafik işlemci ve modem de dahil olmak üzere pek çok önemli birimi birlikte sağlıyor. Snapdragon yonga setlerinde kullanılan modemlere bir yenisi daha eklenerek yeni nesil Wi-Fi standardına uyum sağlandı.

Firma akıllı telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar için sektörde ilk olan bütünleşik 2 × 2 802.11ax destekli çözümü ortaya çıkardı. WCN3998 adını taşıyan modem hem Wi-Fi 802.11ax hem de WPA3 standardına destek sağlıyor.

Bu da firmayı 802.11ax çözümlerinde gelişmiş güvenlik özelliklerini uygulayan ilk firma yapıyor. WCN3998 aynı zamanda bir önceki nesil olan 802.11ac Wave 2 ile kıyaslandığında ağ kapasitesini ikiye katlarken Wi-Fi’ın güç tüketimini de yüzde 67 indiriyor.

Wi-Fi 802.11ax standardının temel özelliği çok düşük güç tüketecek cihazlarda çalışabiliyor olması. Akıllı ev sistemlerinde ve nesnelerin interneti uygulamalarında kullanılacak olan 802.11ax birden fazla cihazı birbirine hızlıca ve kolayca bağlayabiliyor.

Yeni nesil modemin 2019 yılından itibaren kullanıma sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir