Dünyanın En Küçük Oyun Konsolu: Thumby

Dünyanın En Küçük Oyun Konsolu Thumby

ABD‘li TinyCircuits isimli şirket Dünyanın en küçük oyun konsolu Thumby‘yi geliştirdi.

Mini Oyun Konsolu: Thumby

Thumby oyun konsolunu Ohio merkezli TinyCircuits şirketinin mühendisleri tasarladı. Mini oyun konsolu alanında Dünyanın en küçüğü olarak tanımlanıyor. En azından araştırmacıların iddiası bu şekilde. Şirket ayrıca bu oyun konsolu ile Ohio’daki GDEX Konferansı’nda “En Yenilikçi Ürün” ödülünü de kazanmış.

Thumby oyun konsolunun boyutu yaklaşık bir posta pulu kadar. Ancak küçük olduğuna aldanmayın. Diğer konsollardan pek bir farkı olmadığını da belirtelim. Thumby oyun konsolu Tetris gibi klasiklerin versiyonları da dahil olmak üzere önceden yüklenmiş 5 oyunla geliyor.

Kullanıcılar MicroPython İle Kendi Oyunlarını Kurabilecek

Mini oyun konsolu Tetris‘in haricinde Space Invaders ve Snake gibi klasiklerin versiyonlarını da içeriyor. Daily Mail‘de yayınlanan haberde kullanıcılar MicroPython programlama dilinde kendi oyunlarını kurabilecek. Ayrıca oyun konsoluna ilgili bağlantı kablosunu takarak çok oyunculu multiplayer oyun oynamak da mümkün.

Thumby Oyun Konsolu 2 Kişilik Oyun

Mini oyun konsolu, batarya, buzzer, 2 oyun düğmesi, güç düğmesi, ekran ve bir Micro USB bağlantısına sahip. Konsolda parlak 72 × 40 monokrom OLED ekran bulunuyor. Ayrıca 2 saate kadar oyun oynama süresi sunan 40 mAh kapasiteli şarj edilebilir bataryası mevcut. Bir anahtarlığa da takılabilen cihazda Raspberry Pi RP2040 işlemci ve 2 MB dahili depolama alanı yer alıyor.

Thumby’nin baş mühendisi Ben Rose yaptığı açıklamada: “Thumby ile amacım en küçük oyun konsolunu yapabilmekti. Boyutuna meydan okuyan güçlü bir işlemciye sahip yüksek kaliteli bir ürün tasarladık. Aslında Thumby benim kişisel projemdi. Ancak insanların prototipe tepkilerini görünce yeni bir TinyCircuits ürününe dönüştürmek istedik” ifadelerini kullandı.

Thumby Mini Oyun Konsolu Fiyatı

Thumby’nin satış fiyatı 19 dolar. Mini oyun konsolunun Kickstarter proje sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.