Dünyanın en küçük cep telefonu Zanco Tiny T1‘in tüm detayları ve satış fiyatı haberimizde.

Ekran boyutu daha büyük akıllı telefonların oldukça revaçta olduğu bir dönemde dünyanın en küçük cep telefonu olarak karşımıza çıkan Zanco Tiny T1 dikkatleri çekmeyi başardı.

Oyuncak bir telefon gibi gözüken Zanco Tiny T1 aslında sesli arama ve metin mesajı gibi iletişim ihtiyaçlarını giderecek tüm işlevlere sahip olan bir cep telefonu. Eksiksiz sayısal klavye ve 64 x 32 piksel çözünürlüğünde küçük OLED ekrana sahip olan cihaz çok küçük bir boyutta. Yalnızca 13 gram ağırlığındaki telefon 21 x 46.7 milimetre boyutlarında.

Nano sim kart ile uyumlu olan telefon Micro USB üzerinden şarj edilebiliyor ve 300 kayıtlık telefon rehberine sahip. En yakın zamandaki 50 aramayı ve 50 SMS’i kaydedebilen cihaz 32 RAM + 32 ROM flaş depolamaya sahip. Bu rakamın GB olmadığı kesin ancak MB olup olmadığı da şimdilik belli değil.

Tam bir acil durum ya da yedek telefon görevi üstlenme kapasitesine sahip olan cihaz 3 günlük bekleme süresi ve 180 dakika konuşma süresi sunuyor. 50 doların altındaki fiyatı ile Kickstarter sitesinde destek bekleyen telefon 25 bin sterlin olan hedefini şimdiden yaklaşık 4’e katlamış durumda. Cihazın teslimatlarının ise Mayıs 2018’de gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Zanco Tiny T1 projesinin Kickstarter sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.