Dünyanın En Küçük Bilgisayarı: Chuwi LarkBox

Chuwi LarkBox

Chuwi firmasının ürettiği LarkBox isimli dünyanın en küçük mini bilgisayarı oldukça dikkat çekiyor.

Chuwi LarkBox Teknik Özellikleri

Yıllar önce teknoloji devi Microsoft firmasının dünyanın en küçük bilgisayarını ürettiğine şahit olmuştuk. Bu gibi tasarımlar elbette çok kullanışlı olmuyor ve ilk olmak için yapılıyor olsa da, uygun fiyatlı bilgisayar modelleri ile dikkat çeken Çin merkezli Chuwi firması şimdi karşımıza avuç içi büyüklüğünde bir bilgisayar ile çıktı. LarkBox isimli mini bilgisayar 3 boyutlu küp gibi bir tasarıma sahip.

Avuç İçi Büyüklüğünde Mini PC

Oldukça sevimli bir tasarıma sahip olan LarkBox dünyanın en küçük 4K mini PC’si olarak sunduğu bir cihaz olarak karşımıza çıktı. Intel Celeron N4100 işlemciye sahip olan LarkBox’ın Windows 10 işletim sistemini bile çalıştırabileceği açıklandı.

6 cm x 6 cm x 4 cm gibi boyutlarındaki mini bilgisayarın 0.16 litre hacmi mevcut. Mini bilgisayarda ayrıca USB-A çıkışı da yer alıyor. İstenildiğinde akıllı telefon da şarj edebilen özellikte olan bu mini pc oldukça ilginç görünüyor diyebiliriz.

Firma mini bilgisayarın tanıtımı için herhangi bir tarih vermedi ancak yakın bir zamanda karşımıza çıkabileceği aktarıldı.

Ayrıca küresel pazarda çıkma ihtimali de bulunan bu mini bilgisayar için tahmini bir fiyatta bulunulmuyor ancak yine de çok ucuz olmayacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir