2014 yılı başlarında tanıtılan ve ölçüleriyle oldukça konuşulan dünyanın en ince akıllı telefonu yenilendi. Gionee ELIFE 5.5L adlı cihaz yeni teknik özellikleriyle dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında tanıtılan ve burada yer alan haberimizde ayrıntılarını sizlerle paylaştığımız dünyanın en ince akıllı telefonu yenilendi. Gionee ELIFE S5.5 adlı cihaz, işlemciden kameraya, bataryadan ölçülere kadar bir dizi revizyondan geçti.

dunyanin-en-ince-telefonu-1

Snapdragon’a geçiş

İlk modele göre önemli farklılıklar içeren cihaz Gionee ELIFE S5.5L adıyla anılıyor. Mediatek MTK6592 çipseti yerine Snapdragon 400 ile güncellenen ELIFE S5.5 artık birçok farklı ROM’u destekleyebilecek. İlk modeli 3G desteğine sahip olan cihazın yeni modelinde LTE desteği de sağlanıyor.

Biraz kalınlaştı

Yeni telefondaki geliştirmeler bunlarla da sınırlı değil. 5.5 inç 1080p Samsung SA ekran ile gelen ELIFE S5.5L, 2450 mAh pil sunuyor. Pildeki bu artış nedeniyle cihazın kalınlığı 5.5 mm‘den 5.7 mm‘ye çıkıyor ve bu nedenle adının sonuna “L” eki alıyor. 2GB bellek, 16GB depolama ve 13MP Sony arka kamera ile gelecek cihazın hangi ülkelerde satışa çıkacağı henüz bilinmiyor.

Kaynak: ShiftDelete