Dünyanın En Hafif Akıllı Telefonu Tanıtıldı!

Hintli XOLO şirketi dünyanın en hafif telefonu olduğunu iddia ettiği Win Q900’ü tanıttı. Windows Phone işletim sistemli cihaz ölçüleri ve ağırlığıyla dikkat çekiyor.

Küresel ve büyük markaların yanı sıra lokal şirketlerle de Windows Phone ortaklıkları kuran Microsoft, platformunu güçlendirme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Mart ayında sizlerle payşatığımız buradaki haberimizde yer alan gelişmeler gerçekleşmeye başladı ve Hintli şirketlerden XOLO önce Windows tabanlı tabletini, ardından da ilk Windows akıllı telefonunu tanıttı.

Sadece 100 gram

Yeni tanıtılan Win Q900 adlı akıllı telefon, XOLO‘nun ilk Windows telefonu olmasının ötesinde ağırlıyla da bir ilki başarıyor. Şirketin iddiasına göre, yeni cihaz “dünyanın en hafif akıllı telefonu” ünvanını ele geçirmiş durumda. Win Q900, 100gr ağırlığı ile en yakın rakipleri olan 104 gram ağırlığındaki Galaxy S4 Mini ve 112 gram ağırlığındaki iPhone 5s’i geride bırakmayı başarmış.

dunyanin-en-hafif-telefonu-1

Düşük teknik özellikler

Hafifliğiyle öne çıkan cihazın sahip olduğu konfigürasyon için aynı şeyleri söylemek zor. 720p çözünürlüğünde çizilmeye dayanıklı 4.7 inç IPS ekran ile gelen XOLO Win Q900, 1.2GHz saat hızında Snapdragon 200 işlemci, Adreno 302 grafik çöüzümü, 1GB bellek ve 8GB dahili depolama alanı sunuyor. 8MP arka kamera, 2MP ön kameraya sahip cihazda 1800 mAh pil bulunuyor.

Ülkesinde 200 dolar

200 dolarlık fiyat etiketiyle satışa çıkacak XOLO Win Q900‘ün Temmuz ayının ikinci haftasında raflardaki yerini alacağı bildiriliyor. Cihazın Hindistan dışındaki pazarlarda satışa çıkıp çıkmayacağı hakkında ise henüz bir bilgi yok. Bakalım dünyanın en hafif akıllı telefonu tüm dünyada satışa sunulacak mı?

Kaynak: ShiftDelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.