Sirin Labs adlı şirket, akıllı telefon sektöründeki ilk ürününü tanıtmaya hazırlanıyor. Solarin telefon dünyanın en güvenli akıllı telefonu hedefini taşıyacak.

sirin-labs-solarin

İngiltere merkezli yeni teknoloji şirketi Sirin Labs, ilk akıllı telefon çözümünü kullanıcılara sunuyor. Akıllı telefon piyasasına hızlı bir giriş yapmayı planlayan şirket, Solarin telefonu ile dünyanın en güvenli ünvanını taşımayı hedefliyor.

Sirin Labs’in Solarin adlı cihazı, askeri standartlarda high-end güvenlik sistemlerine sahip olması nedeniyle, sahip olduğu yüksek güvenlik performansı ile öne çıkıyor.

Dünyanın en gelişmiş gizlilik teknolojisini içeren telefonu ürettiği ifade edilen Sirin Labs’in ilginç bir sicili mevcut durumda.

Solarin Askeri Donanım İçerecek

İlk etapta sahip olduğu askeri seviyede bütünleşmiş şifreleme sistemi içeren Solarin, güvenli telefon görüşmeleri kapsamında Shielded Mode adlı bir seçenek içeriyor.

Henüz tam çalışma prensibi şirket tarafından açıklanmayan cihazın, çeşitli dahili güvenlik yazılımları içerdiği dile getiriliyor.

Gizlilik ve güvenlik konuları cihazın odağında yer alsa da, mevcut özellikleriyle standart bir akıllı telefondan üst bir performans sunma hedefi taşıyor.

5.5 inç 2K ekran ve Snapdragon 810 işlemciye sahip Solarin, lazer yardımlı auto-focus ile 23.8 megapiksellik bir kamera deneyimi sunuyor.

Cihaz ayrıca MU-MIMO, WiGig ve Wi-Fi desteğini kullanıcılara sunacak.

Solarin Londra‘da düzenlenecek bir etkinlikte tanıtılacak. Akıllı telefonun tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.