okey oyna

Dünya Kupası’nda 4K Yayın Denenecek!

Dünyanın en büyük futbol organizasyonu World Cup’a sayılı günler kaldı. İngiltere devlet televizyonu BBC, Dünya Kupası sırasında Ultra HD yayın denemesi yapacağını duyurdu.

Dünyanın en büyük futbol organizasyonlarından olan Dünya Kupası‘na sayılı günler kaldı. Brazilya‘da gerçekleşecek FIFA Dünya Kupası 2014 Şampiyonası, yayın teknolojileri açısından da önemli yeniliklere sahne olacak. İngiltere devlet televizyonu BBC, organizasyon sırasında Ultra HD yayın denemesi gerçekleştireceğini duyurdu.

dunya-kupasi-4k-1

Üç maç yayınlanacak

BBC Araştırma ve Geliştirme Bölümü‘nün gerçekleştireceği denemeler üç maçı kapsayacak. Yapılan açıklamada, son 16 arasından bir maç, çeyrek final maçı ve final maçının kapalı devre olarak yayınlanacağı belirtildi. Yayınlar, standart HD çözünürlüğün 4 katı çözünürlük sunan Ultra HD kalitesinde gerçekleştirilecek.

Belli evlere yayın

Brezilya’dan Birleşik Krallık’a uydu üzerinden aktarılacak görüntüler burada çözülerek dağıtılacak. Yayınların dağıtımı DVB T2 standartı (karasal sayısal) ve IPTV üzerinden gerçekleştirilecek. Ultra HD yayınların ulaşacağı sınırlı sayıda ev ise BBC Ar-Ge Bölümü tarafından önceden belirlenmiş durumda. Bakalım 4K yayın denemeleri nasıl sonuçlanacak?

Kaynak: ShiftDelete

Okey Oyna
 368 defa okundu

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir