Dukan diyeti Listesi blogu olarak bu kez sizlere şu konularda bilgi vermeye çalışacağız. Burada bahsedeceğimiz konular şunlar: Dukan diyeti evreleri ve yapılışı, Dukan diyeti yorumları ve yan etkileri ve Dukan diyeti yemek tarifleri

Dilerseniz başlayalım he mi :) ?

Dukan diyeti evreleri ve yapılışı

Gelelim bir diğer konu olan burna koku gelmesi konusuna dukan diyetine biraz ara..

on zamanlarda, burnunuza kötü kokular mı geliyor ? Sürekli, kötü kokular mı hissetmeye başladınız ? Böyle bir durum başınıza gelebilir. Çünkü bulunduğunuz ortamda 4-5 kişi varken, sadece sizin burnunuza kötü kokular geliyor olabilir.

Kötü koku almanızın nedenleri ve sebepleri nedir ? Bu tip durumları uzman doktorlar şu şekilde açıklıyor. Sinüzit gibi bir rahatsızlığınız ve sağlık sorununuz varsa, yada solunum yollarından kaynaklanan diğer hastalıklar, burun bölgesinde oluşabilecek çeşitli ameliyatlar, sağlık sorunları sizde kalıcı bir kokuya neden oluyor, olabilir. Yada burun estetiği yaptırmış olabilirsiniz, içerisinde bakteriler kalmış olabilir. O yüzden bu tür durumlarda detaylı bir inceleme yapılması önemlidir.

Dukan diyeti yemek tarifleri

Burun bölgesindeki koku şikayetlerinin genel olarak yüksek oranı bu bölgede bulunan bakteri oluşumundan kaynaklanmaktadır. Eğer sizin durumunuz, bu tip durumlardan oluşmuyorsa “kötü koku alma” sebebinizin nedeni başka etkenler olabilir.

Kakosmi olmuş, olabilirsiniz. Kakosmi nedir ? Kişinin bulunduğu ortamlarda kendi, kendine başkalarının almadığı etrafta her şeyin normal koktuğu zamanlarda bile enteresan bir şekilde kötü koku gelmesi, kakosmidir. Bu durumun çözümü uzman doktorlardan geçmektedir. Eğer bu tip sağlık sorunlarınız varsa mutlaka kbb uzmanlarından yardım alınız. Aynı zamanda, burun bölgenizi muayene ettirmelisiniz. Bu bölgede oluşan iltihaplanmalar, mikrop birikintileri, önemlidir. Erken teşhis her hastalıkta olduğu gibi burundaki kötü koku hastalıkları gibi nedenlerde de önemlidir.

Dukan diyeti yorumları ve yan etkileri

Burunda koku neden olur ? Sanırım, yukarıdaki açıkladığımız, burun için sağlık bilgileri size bu konuda yol gösterici olacaktır. Burunda koku hissi, duyarsanız yukarıdaki söylediklerimizi, deneyebilirsiniz.