Düğün İçin Uygun Olan Zamanlar

Düğün merasimleri, genel olarak yaz aylarında ya da havanın sıcak olduğu günlerde yapılır. Havanın sıcak olduğu günler, bahar aylarına da denk gelebilir. Düğün mevsimi seçimi aslında günümüzde pek fark etmez. Bunun nedeni, kapalı düğün salonlarının, düğün merasimi ihtiyacını karşılamasıdır.

kir-dugunu

Geriye yalnızca balayının nerede yapılacağı kalır. Günümüzde, yaz ve kış mevsimlerine yönelik olarak düzenlenen, balayı turları vardır.

Düğün Türleri

Düğün merasimleri, yapılan mevsimin durumuna göre değişebilir. Yaz aylarında yapılan düğünlerde, genelde kır düğünü ya da teras katında yapılan düğün törenleri tercih edilir. Dugun mevsimi eğer, kış aylarında yapılıyorsa, genelde kapalı olan salonlar tercih edilir.

Kapalı salonlarda genel olarak yapılan programlar, gelin ve damat adayının beğenisine göre değişir. Kapalı salonlarda, salonun kendi programına da uyulabilir.

Açık havada yapılan düğün törenlerinde düzenlenen program biraz farklı olabilir. Açık havada yapılan düğün merasimlerinde zaman biraz daha uzun tutulabilir. Bu tür düğünlerde sunulan ikramlıklarda, kapalı salonda ikram edilenden farklı olabilir.

Düğün mevsimi hakkında daha fazla bilgi almak için; http://dugunmevsimi.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.