Davetiyeleriniz için model ve tasarım arayışındaysanız kesinlikle sağlam ve doğru adımlar atmanız gerekir. Davetiye tasarımının tamamıyla göze hitap etmesi gerekir. Modeli de sizlerin hayalini ve düğün temanızı yansıtmalıdır. Bu konuda pek çok öneri sizlere sunulmaktadır. Örnek olarak eğer bir kır düğünü organizasyonu hazırladıysanız kesinlikle doğa temalı bir düğün davetiyesi tercih etmelisiniz. Böyle bir seçim çok daha uygun olacaktır.

dugun-davetiyesi

Bu nedenden dolayı, düğününüzün temasını kesinlikle davetinize yansıtmanız gerekir. Font ve renk gibi bazı ayrıntılar için davetiyenizin mevcut estetiğine dokunmadan dilediğiniz niteliklerde bir model tercih edebilirsiniz. Ancak her ne olursa olsun tarih, saat, davet ve konumun hem okunaklı hem de düz bir yazı karakteriyle yazılması en önemli tavsiyelerden biridir. Düğün davetiyesi konusunda adet bilgisi de en çok düşündüren konulardan biridir. Bu konuda çiftlerin net bir karara varması gerekir. Davetiye adedini belirlerken davetli sayınıza yani her bir aileye bir tane davetiye sunulacağını düşünerek bir karar vermeniz gerekir.

Elbette ki bekar arkadaşlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. Kesin ve net bir sayıya karar verdikten sonra da son dakika artışlarını ya da hataları göz önünde bulundurup hesapladığınız davetiye ve zarf sayısından minimum %10 oranından fazla yaptırmanız gerekir. Eğer saklamak istiyorsanız biraz daha fazla yaptırmanız ideal olacaktır. http://dugunmevsimi.com/dugun-davetiyesi internet sayfası kapsamında yer alan bu gibi önerileri değerlendirerek sorunsuz bir süreç geçirebilirsiniz.