Doom 4 Oyunundan İlk Video Yayınlandı

FPS oyun kültürünün yapı taşlarından olan Doom serisinin yeni oyunu Doom 4 için ilk oynanış videosu yayınlandı. Yeni nesil Doom 4’ün aksiyon dolu videosu sizlerle.

doom-4

FPS oyun kültürünün en önemli serilerinden biri olan Doom’un son oyunu 2004 yılında yayınlanmıştı. id Software, 2004 yılında yayınlanan Doom 3 ile adeta oyun dünyasını yerinden sarsmış ve son derece başarılı bir yapımla oyuncuların karşısına çıkmıştı. Doom 3’ün tek eksiği ise o zamanın sistem yönünden üst düzey sayılabilecek bilgisayarlarda bile kasma ve donma yapmasıydı.

11 Senelik Özlem Doom 4 İle Sona Eriyor

Yaklaşık 11 yıllık bir bekleyişin ardından yeniden sahne almaya hazırlanan Doom 4 için merakla beklenen oynanış videosu Bethesda‘nın geçtiğimiz günlerde gerçekleşen E3 etkinliğinde oyun severlerle paylaşıldı.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri yeni nesil Doom 4’ün yayınlanan oynanış videosu ile baş başa bırakalım.

Videodan da anlaşılabileceği üzere yeni nesil Doom’da salt FPS anlayışı yerine fazla abartılı olmayan mini bir dövüş sistemine de yer verilmiş. Bu dövüş sistemi ile bazı düşmanlarımızı ortadan ikiye ayırabiliyor, kafalarını ezebiliyor ve organlarını ellerimizle söküp onları parçalayabiliyoruz.

Şiddetin zirve yaptığı yeni nesil Doom 4’te yine birçok etkileyici silahta bizleri bekliyor. Videoda yer alan birçok silahın, bilim kurgu filmlerinden çıkma olduklarını görüyoruz. Yine klasik Doom oyunlarında olduğu gibi kalabalık düşman kitleleri ve boss savaşları da serinin yeni oyununda bizleri bekliyor gibi görünüyor.

Doom 4 Çıkış Tarihi

PC, PlayStation 4 ve Xbox One için geliştirilen yeni nesil Doom 4, 2016’nın sonbahar aylarında çıkışını gerçekleştirmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir