Pantolon geçmişten bu güne defalarca model değiştirerek bayanların ve erkeklerin severek giydiği bir giysi çeşididir. Bayanların ve erkeklerin günlük yaşamlarında, iş yerlerinde ya da her hangi bir organizasyona giderken bir bluz veya bir gömlek ile kombin yaparak kullanmaları mümkündür.

erkek-pantolon

Pantolonların bay ve bayanlar için özenle tasarlanıp üretimi yapılmış birden fazla modeli mevcuttur. Bayanlar için; kot pantolon, dar kesim kumaş pantolonlar, İspanyol paça kesim ve deri pantolon gibi çeşitleri vardır. Pantolon satın alırken öncelik ile içinde rahat edebileceğiniz, kumaşı sizi sıkmayan, vücut yapınıza tam oturan bir model olmalıdır. Bayanlar eğer kalçanız geniş ise dar ve yüksek belli pantolonlardan uzak durmalısınız.  Koyu renkli ve paça kısmı bol olan pantolonlardan tercih etmelisiniz. Kesinlik ile arka kısmında küçük cepleri bulunan dar kesim pantolonlardan uzak durmalısınız.

Erkeklerde günümüzde kadınlar kadar moda trendlerini takip etmeye başladı. Onlarında pantolon seçimi yaparken dikkat etmesi gereken bir kaç konu var bunlar; bacak boyunuz kısa ise bol kesim pantolon almaktan kaçının,  İtalyan kesim pantolonlar bacak boyunuzu daha uzun gösterebileceğinden tercih seçenekleriniz arasında mutlaka olmalıdır. Kilolu olan erkekler için düz paça pantolonlar ideal olacaktır. Pantolon deyip geçmemek lazım birden çok modeli deseni ve rengi var. Sizde değişik modellerle şıklığınıza şıklık katmak istiyorsanız https://www.network.com.tr/erkek-pantolon?friendlyURI=erkek-pantolon-cesitleri sitesine bir göz atmanız yeterli olacaktır.