DLSS Desteği Alan Yeni Oyunlar Açıklandı

Nvidia DLSS

Teknoloji devi Nvidia firması DLSS 3.5 desteği alan yeni oyunları resmi olarak açıkladı.

DLSS Desteği Alan Yeni Oyunlar Açıklandı

Nvidia şirketinin 2019 yılında kullanıma sunduğu DLSS teknolojisi oyun pazarında isminden söz ettirmeye devam ediyor. Düşük çözünürlüklü görüntünün daha yüksek çözünürlüklü görüntüsüne benzeyen bir görüntü oluşturarak daha yüksek kare hızları sağlayan bu teknolojinin desteklediği oyun sayısı da artmaya devam ediyor. DLSS desteğini alan en yeni oyunlar açıklandı.

DLSS Destekli Yeni Oyunlar

Bu yılın yaz aylarında gelmesi beklenen Stormgate oyununun demosu DLSS desteklemeye başladı. Yapım DLSS 3.5 ile çok daha kaliteli bir deneyim sunmaya başladı. Ayrıca Call of Duty: Warzone ikinci sezonunun da DLSS 2, DLSS 3, DLAA ve Reflex destekleri ile geleceğini belirtelim.

Yakın zaman önce yayınlanan Atomic Heart – Trapped in Limbo DLC‘si de DLSS 3, DLSS 2 ve Reflex destekleri ile oyuncuların karşısına çıktı. Ayrıca The Inquisitor da ilk günden itibaren DLSS 2 teknolojisine sahip olacak.

Nvidia DLSS 3.5 Nedir?

Nvidia DLSS 3.5 renderleme teknolojisini bir adım daha ileriye taşıyacak bir teknoloji olarak dikkat çekiyor. Bu özellik ışın izlemeli oyunlar için ışın izlemeli görüntüleri geliştiren yeni bir yapay zeka modeli olan Ray Reconstruction faydalanıyor.

Işın Yapılandırma bir sahnede örneklenmiş ışınları çözen manuel olarak ayarlanan gürültü gidericilerin yerini örneklenmiş ışınlar arasında daha yüksek kaliteli pikseller üreten Nvidia firması süper bilgisayar eğitimli bir yapay zeka ağını kullanıyor.

DLSS 3.5 Teknolojisi DLSS 3’ten 5 Kat Daha Fazla Veri İletebiliyor

DLSS 3’ten 5 kat daha fazla veri ile eğitilen DLSS 3.5 teknolojisi zamansal ve uzamsal verilerin kullanımı hakkında daha akıllı kararlar vermek ve üstün kaliteyi elde emek ve yüksek frekans bilgilerini korumak için farklı ışın izleme etkilerini tanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir