okey oyna

DisplayHDR Sertifikalı İlk Monitör: Samsung CHG90

Samsung‘un CHG90 model isimli monitörü VESA DisplayHDR sertifikasını alan ilk monitör oldu.

Ağustos ayında tanıtılan dünyanın en büyük QLED oyuncu monitörü olan Samsung CHG90 oldukça dikkat çekmişti. Monitör son olarak Video Electronics Standards Association (VESA) tarafından gerçekleştirilen test süreci sonucunda DisplayHDR 600 performans standardını karşılamış durumda.

Samsung’un CHG90 modeli standartları karşılayarak endüstrinin DisplayHDR uyumlu ilk ekranı olma ünvanını kazanma başarısı gösterdi. Yakın zamana kadar PC monitörleri ve dizüstü bilgisayar ekranlarının HDR performansı için bir standart bulunmuyordu. Bu senenin başında ekranlar için endüstri çapında arabirim standartlarını belirleyen ve destekleyen VESA tarafından DisplayHDR standardı oluşturuldu.

Tamamen açık olan bu standart, parlaklık, renk aralığı, bit derinliği ve yükselme süresi olmak üzere HDR kalitesini belirtiyor. Standart DisplayHDR 400, 600 ve 1.000 olmak üzere 3 farklı seviyeden oluşuyor. DisplayHDR seviyesi HDR içeriğinin parlak iç mekan aydınlatma koşullarında ne kadar iyi deneyim sunacağını gösteriyor. VESA bu sertifikayı verdiği CHG90 modelinin endüstri standardı belirleyicisi kontrast oranı (3000:1), renk doğruluğu ve ortalama sunum titreşimine sahip olduğunu belirtiyor.

Samsung’un oyuncu monitörüDouble Full HD (3.840 × 1.080 piksel) çözünürlük ile 32:9 kare oranına sahip.

Samsung CHG90 Fiyatı

Monitörün satış fiyatı 1.499 dolar.

Okey Oyna
 242 defa okundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir