Geçmişten bugüne süregelen ve çocukların bir vazgeçilmezi olan oyunlar gelişen ve değişen zaman ile birlikte farklılaşmıştır.
Önceleri dışarıda top oynayan, evcilik oynayan çocuklar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte oyunlarını da bilgisayar ekranına taşımak zorunda kalmıştır. Bilgisayar ortamına taşınmak zorunda kalınan oyunlar beraberinde güvensizlik ve soru işaretlerini de getirmiş hem aileler tarafından güvenilir hem de çocuklar tarafından eğlenceli olan ve bu iki özelliği aynı anda bünyesinde bulundurabilen oyunlar aranmaya başlanmıştır. İşte bu araştırmaların sonucunda hem eğlenceli hem de internetin tehlikeli ortamından uzak bir oyun olan dekorasyon oyunları ortaya çıkmıştır.

Dekorasyon oyunları ve özellikle yemek oyunları çocukların hayal gücünü aktif hale getirerek bir şehir düzenleme, bir odanın tasarımını yapmak gibi işlerle çocuğa eğlenceli olduğu kadar da eğitici oyun olanakları sunmaktır. Kendi içinde ayrılmış olduğu kategorilerle birlikte her yaş grubundaki çocukların isteklerine karşılık verebilmeyi düşünerek hazırlanmış olan oyunlar zaman geçtikçe değişmekte ve ilerlemektedir.

Kendini ifade etme özgürlüğünü ve kendi hayal gücünü ortaya koyabilme ayrıcalığını dekorasyon oyunları ile birlikte yaşayan çocuklar eğlenceli ve keyifli vakit geçirmenin yanı sıra kendi zevklerini ve beğenilerini oluşturmaya başlamaktadırlar.

Bahçe yapma, ev kur, genç odası, ağaç ev, ada dekoru, ahşap oda dekor, banyo dekorasyonu, butik dekorasyonu, bebek odası, çanta dükkânı, Barbie evi düzenle, çiftlik dekorasyonu, çilek kız evi düzenleme, pamuk prensesin evi, şehir düzenlemesi, kendi evini yarat, yazlık düzenleme oyunu, prenses odası, deniz kenarı düzenleme, salon düzenleme ve niceleri gibi birçok oyuna sahip olan dekorasyon oyunları hem gerçek hayattan hem de masal kahramanlarından alınan kesitler ile birlikte çocuklar için hem çok yakın oldukları bir oyun hem de daha önce hiç oynamadıkları kadar ilginç gelecektir.