Hint sinemasının ödüle doymayan oyuncusu Amir Khan’ın başrolünü üstlendiği, senaryosunu Nitesh Tiwari’nin yazdığı Dangal, 2017 yılının ilk aylarında vizyona girerek tüm dünyada büyük yankı uyandırdı.

Biyografi ve spor türünün en iyi örneklerinden birisi olarak adlandırılan Dangal filminde, hem bölgesel hem de ulusal olarak birçok başarı kazanmış eski güreş şampiyonu Mahavir Singh’in (Amir Khan) çok istemesine rağmen erkek çocukları olmamaktadır. Hindistan’ın uluslararası güreş müsabakalarında yaşadığı başarısızlıklara çok üzülen Singh, güreşçi yetiştirmek için erkek çocuk sahibi olamamaktan fazlasıyla mutsuzdur. Bir gün kızlarındaki potansiyeli fark eden Singh, onları güreşçi olarak yetiştirmeye karar verir. Fakat dönemin Hint Kültürü, gelenek ve göreneklerinde kız çocuklarının güreşçi olmaları çok zordur. İki kızını da bizzat eğiten eski güreşçi Mavahir Singh, yakın çevresinden çok eleştiri alsa da hem bölgesel hem de ulusal güreş şampiyonalarında kızlarının başarı kazanarak zor da olsa Hindistan milli takımına seçilmelerini sağlar.

Hint Milliyetçiliği’nin ön planda tutulduğu filmde asıl macera milli takım kampında ve uluslararası müsabakalarda yaşanacaktır. Yeri gelip güldüren, yeri gelip hüzünlendiren Dangal 2017 Türkçe Dublaj, 8.6 IMDB puanınıyla 2017’nin en beğenilen filmleri arasına girdi.

Dangal 2017 türkçe dublaj izlemek için: http://www.hdfilmdeposu.com.tr/dangal-2017-turkce-dublaj-izle

Biyografi ve dramın üzerine, bilim kurgu ve aksiyon türünün en beğenilen örneklerinden birisi olan X Men 1 filmiyle konuya devam etmek yerinde olacaktır. Marvel Comics’in çizgi romanında beyaz perdeye uyarlanan X Men serisinin ilk filmi X Men 1, 2000 yılında vizyona girdiğinde, bilim kurgu filmleri içerisinde hak ettiği değeri aldı. Bazı nedenlerden dolayı mutasyona uğramış insanlar, doğa üstü yeteneklerle donatılmışlardır. İnsanların bir çoğu mutasyona uğramış bu türü aralarından dışlasa da, onlar insanların hayatlarını kurtarmaya devam etmektedir. Mutantları inceleyen bilim adamı Charles Xavier’ onlarla insanların birlikte yaşayabileceklerine kanaat getirerek, insan üstü güçlere sahip mutantlardan oluşan X-Men takımını kurar. Asıl senaryo bundan sonra başlamaktadır.

X-men 1 izleyin: http://www.hdfilmdeposu.com.tr/x-men-1-turkce-dublaj-izle-1080p-hd

Hugh Jackman’ın hayat verdiği Wolverine karakteri, Ian McKellen tarafından canlandırılan Magneto, Anne Paquin’in oynadığı Roque ve Halle Berry’nin vazgeçilmez karakteri Storm’u canlandırdığı X Men 1 filminde doğa üstü güçlere sahip mutantların, onları yok etmeye çalışan insan ırkına verdiği savaşa tanık olacaksınız. Görsel efektlerin ön planda tutulduğu X-Men 1, inanılmaz gerçeklikteki dövüş sahneleriyle 7.4’lük IMDP puanını hak etmiş görünüyor.