Daha Ucuza Alışveriş İçin 5 Faydalı Öneri

İndirim Kodu

Daha ucuza alışveriş yapmak özellikle artan fiyatlar sonrasında herkesin ortak talebi haline gelmiş durumda. Normal fiyatlar size yüksek geliyorsa farklı alışveriş yöntemlerini deneyerek alışveriş yapabilirsiniz. İndirim kodlarından ürün kıyaslama sitelerine kadar tercih edeceğiniz yöntemler alışverişlerinizi uygun hale getirmeye yardımcı olacak.

İndirim Kodu Kullanmak

Ucuz alışveriş yapmak için indirim kodu online alışverişlerinizde en popüler yöntemlerden birisi olarak öne çıkıyor. İndirim kodları, markaların müşterilerine koşulsuz ya da belirli koşullar dahilinde vermiş olduğu kodlardır. Bu kodları ödeme sayfasında kullandığınızda toplam sepet tutarı üzerinden belirlenmiş yüzdelik üzerinden indirim kazanırsınız. İndirim kodlarının geçerli olması için belirli noktalara dikkat edilmelidir. Çünkü her indirim kodu süreli olarak verilir ve kullanmak için de asgari sepet tutarı gerekebilir. Örneğin 80 TL ve üzeri alışverişlerinizde kullanacağınız 20 TL’lik indirim kodu bunun bariz bir örneğidir.

İndirim kodu güncel ve doğru olduğunda markanın sunmuş olduğu indirimden yararlanılabilir. Farklı markalar tarafından verilen indirim kodlarını sürekli olarak aramak zaman açısından sorunlu olacağından bu durumda indirim kodlarının güncel ve bir arada tutulduğu web sitesini tercih edebilirsiniz.

Para İadesi Veren Siteler

Para iadesi veren siteler kullanarak da önemli indirim oranlarından yararlanabilirsiniz. Cashback olarak bilinen bu sistem, kartınızdan yapılan ödemelerde toplam ödeme tutarının bir kısmının iade edilmesidir. Örneğin X kartı, anlaşmalı olduğu Y platformundan yapılan alışverişlerde toplam harcamanın yüzde 10’unu karta geri iade edebilir. Bu durum ise sonuçta indirim sağladığı için oldukça avantajlı bir sistem olarak öne çıkar. Ancak cashback sistemi için bilinmesi gereken önemli noktalar arasında verilen indirim oranının kısıtlı olduğu ve ay içinde belirtilmiş toplam tutarı geçemeyeceğidir.

İndirim Kodu

Fiyat Kıyaslama Siteleri

Fiyat kıyaslama siteleri de alışverişlerinizi indirimli şekilde yapmanızda yardımcı olabilir. Fiyat kıyaslama sistemlerinin çalışma mantığı bir ürünü satan pek çok satıcının fiyatını kolay ve hızlı şekilde tüketiciye göstermektedir. Bu sayede tüketici aradığı ürüne ulaşmak için zahmetsiz şekilde başka satıcıları da öğrenebilir. Cimri veya Akakçe gibi siteler tarafından sağlanan bu kıyaslama teknolojik ürünlerden gıda ürünlerine kadar çok farklı ürünlere kadar uygulanabilmektedir. Bunun sonucunda ise tüketiciler almak istedikleri ürünün hangi platformda veya satıcıda en uygun fiyata satıldığını öğrenerek önemli bir avantaj elde ediyor.

Ürün Kıyaslama Siteleri

Ürün kıyaslama siteleri, ihtiyaç duyulan bir ürünün en iyisi hangisi olacağı hakkında size yardımcı olur. Örneğin bir telefon almak istiyorsanız fakat hangi özelliklerde olmasını istediğini bilmiyor ya da birkaç marka arasında kaldıysanız Epey gibi siteleri kullanarak kolayca ürün kıyaslaması yapabilirsiniz. Ürünü çeşitli özelliklerinden kıyaslayarak hangisinin daha avantajlı olduğunu gösteren bu siteler, fiyat açısından da fiyat performans ürününü bulmanızı sağlar.

Alışveriş Sitelerinin Sosyal Medya Hesaplarını Takip Edin

Sosyal medya kullanımı günümüzde markalar açısından da çok önemli hale geldiği için yeni müşteriler kazanmak ya da mevcut müşterilerine jest yapmak adına sosyal medya hesaplarından çeşitli kampanyalar düzenlemesini sağlamaktadır. Sosyal medya hesaplarının düzenli olarak takip edilmesi yapılan indirim ve kampanyalardan ilk sizin haberinizin olmasını sağlar. Aynı zamanda takipçilere özel çekiliş gibi olanaklardan da yararlanabilirsiniz. Bunun yanında markanın web sitesinin eposta bültenine de kayıt olmak indirim ve kampanya gibi etkinliklerden ilk sizin haberiniz olmasını sağlayarak alışverişlerinizi uygun şekilde yapabilmenize olanak verir. Eposta bültenlerine kayıt olduğunuzda kendi eposta hesabınıza marka tarafından duyuru epostaları gönderilir. Bu sayede markanın düzenlediği etkinlikler veya indirimlerden haberiniz olur. Bu da özellikle kısıtlı indirim saatlerini kaçırmamak açısından avantajlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir