Cristiano Ronaldo Türkiye’ye Rakip Olacak

Cristiano Ronaldo

Dört yılda bir düzenlenen Avrupa Şampiyonası, futbolseverler tarafından merakla bekleniyor. 14 Haziran 2024 tarihinde başlayacak bu dev organizasyon, Türkler için ayrı bir önem taşıyor. Vincenzo Montella yönetiminde yeni bir yapılanmaya giden ve eleme grubunu geçmeyi başaran Türkiye A Milli Futbol Takımı, bu eşsiz organizasyonda boy gösterecek. Yakından takip edenlerin de bildiği üzere Euro 2024 Türkiye grubunda Portekiz, Çekya ve Gürcistan yer alıyor.

Deneyimli Oyuncu Kariyerinin Son Avrupa Şampiyonasını Oynamaya Hazırlanıyor

Portekiz, Türkiye Euro 2024 grubu içerisinde yer alan ülkelerden biri! Milli takımımız, 22 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 19.00’da Cristiano Ronaldo ve arkadaşlarıyla karşı karşıya gelecek. Signal Iduna Park’ta oynanacak olan maçın favorisi tahmin edebileceğiniz üzere Portekiz! Türkiye’ye kıyasla çok daha güçlü bir kadroya sahip olan bu ekibin en önemli parçası da Cristiano Ronaldo!

2003 yılından bu yana Portekiz forması giyen 1985 doğumlu oyuncu, bugüne kadar 2004, 2008, 2012, 2016 ve 2020 Avrupa Şampiyonası’nda görev yaptı. Özellikle Fransa’da düzenlenen Euro 2016’da ülkesini zafere taşıyarak uluslararası alanda da önemli bir başarı elde etmiş oldu. 39 yaşındaki oyuncu, eski günleri geride bırakmaya ve yakın gelecekte futbola veda etmeye hazırlanıyor. Farklı bir deyişle, Euro 2024, kendisinin son turnuvası olabilir.

Euro 2024 Türkiye– Portekiz maçına yüksek ihtimalle ilk 11’de başlayacak olan deneyimli forvet, milli takımımızın başına iç açabilir. Her ne kadar Real Madrid dönemindeki formundan uzak olsa da kariyerindeki son Avrupa Şampiyonası’nda bir şeyler yapmak isteyecektir. Söz konusu durum, Türkiye Euro 2024 grubu için de önemli bir tehdit unsuru olarak gösterilebilir.

Cristiano Ronaldo’yu Tanıdık Bir İsim Durdurabilir

Euro 2024 Türkiye– Portekiz maçında Cristiano Ronaldo’nun karşısında mücadele edecek isim yüksek ihtimalle Merih Demiral olacak. Bu iki oyuncu, bir dönem Juventus’ta beraber top koşturmuştu. Eski takım arkadaşının zaaflarını iyi bilen Merih Demiral, onu durdurmak için elinden geleni yapacak. Bu müsabaka, Türkiye Euro 2024 grubu kaderini tayin edeceği için başta defans oyuncularımız olmak üzere herkese önemli görevler düşüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir