Crimson Desert İçin Yeni Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Crimson Desert

Crimson Desert oyununun yeni oynanış fragmanı Gamescom 2023 etkinliğinde yayınlandı.

Crimson Desert İçin Yeni Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Gamescom 2023 etkinliğinde aralarında Assassin’s Creed Mirage, Alan Wake 2, Mortal Kombat 1 ve Call of Duty: Modern Warfare 3’ün de yer aldığı birçok oyun ile ilgili yeni bilgiler açıklandı. Ancak ismi diğer oyunlar kadar popüler olmayan bir oyunun da oynanış fragmanı yayınlandı.

Red Dead Redemption 2 ve Assassin’s Creed Valhalla karışımı bir orta çağ oyunu olan Crimson Desert oldukça dikkat çekiyor.

Oyunda at evcilleştirme, gelişmiş dövüş sistemi, tırmanma, bulmaca çözme, karakter özelleştirme, uçma ve balık tutma efsane mekanikler sunuluyor. Bu oyun orta çağda geçiyor ve aynı zamanda efsane grafiklere sahip.

Crimson Desert’in Hikayesi Pywel Kıtasında Geçiyor

Crimson Desert yapımının hikayesi, geliştirici Pearl Abyss’in popüler MMORPG oyunu Black Desert ile aynı evrende Pywel kıtasında geçiyor. Oyuncular Macduff isimli sorunlu bir paralı asker olarak çeşitli gruplarla mücadele edebilecek. Bilek güreşi gibi etkinliklere katılabilecek. Vahşi doğada eşya toplayabilecek. Çeşitli binalara tırmanabilecek ve Pearl Abyss’in oyunun ilk duyurulduğu günden itibaren geliştirmeye çalıştığı muhteşem manzaraları keşfedebilecek.

Yayınlanan Fragman 3 Dakika Uzunluğunda

Oynanış fragmanı 3 dakika gibi kısa bir süreye sahip ancak ilgilenen oyuncuların iştahını kabartacak bolca aksiyon göstermiş. Crimson Desert’ın hala geliştirme aşamasında olan bir versiyonundan alınan fragman ekranın sol alt tarafında bulunan dönen bir mini haritaya sahip yeni bir kullanıcı arayüzünü gösteriyor.

Bu mini haritada zaman, konum adı, hava koşulları ve bazı hedef işaretleri mevcut. Crimson Desert’ın hızlı tempolu dövüş sistemi Final Fantasy 16’ya benzer bir 3. şahıs kamerasına sahip ve artık çoğu oyunun dövüş mekaniklerinde olduğu gibi ani tepki vermeniz gereken anlar mevcut.

Fragmanda dükkanların nihai üründe nasıl görünebileceği, Macduff olarak bir köpeği sevebildiğimiz, bir kediyi kucağımıza alabildiğimiz ve çiftlik hayvanlarıyla ilgilenebildiğimiz de gösteriliyor.

Çıkış tarihini belli olmasa da oyunun PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X / Xbox Series S için çıkış yapacağı açıklandı.

Crimson Desert Yeni Oynanış Fragmanı

Oyunun yeni oynanış fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir