Crack Nedir?

Crack

Crack bir programın ya da dosyanın güvenlik sistemindeki bir açıklığı kullanıp o dosyayı ya da programı kendi isteğimiz şekil ile değiştirmek olarak adlandırılabilir. Bütün programlarda kırılma yani cracklama işlemi yapabiliriz. İstediğimiz oyunları crack ile orijinal olmayacak şekilde bilgisayarımıza yükleyebiliriz böylece paradan da israf etmemiş oluruz. Crack ile orijinalinden farklı olmadan oynayabiliyoruz. Tek fark bizim için şu oluyor. Yeni gelen güncelleştirmeler, eklemelerden ve oyundaki online özelliklerden faydalanamıyoruz. Fakat bunlar dışında hata görmeden oyunumuzu oynayabilir veya programımızı kullanabiliriz.

Cracker Nedir?

Crack yapabilen kişilere cracker deniliyor. Crack yapabilmek için de elbette ki bilgisayar programlama hakkında bilgimiz olması gerekiyor bu herkes tarafından da bilinen bir gerçek. Her program için ise farklı bir dil vardır. Örneğin assembly dilini bilen biri kolaylıkla ve rahat bir şekilde dongle programını kullanabilir ve böylece birçok oyuna ya da lisanslı programlara rahatlıklar erişebilir.

Crack Nasıl Yapılır?

Crack yapmak için öncelikli aşama tabii ki cracklamak istediğimiz programı bilgisayarımıza indirmek ve kurmak. Kurduğumuz program genellikle eğer herhangi bir değişikliği kendimiz yapmadıysak program “Bilgisayar/Yereldisk (C:)/Program Files/Program Adı” şeklinde kayıt edilmiş olur. Daha sonra crack dosyasını açıyoruz ve içinde yer alan bütün dosyaları kopyalıyoruz. Kurulumunu yaptığımız program masaüstünde oluşan kısayoluna sağ tıklayarak dosya konumunu aç butonuna tıklıyoruz.

Açılan klasörde birtakım dosyalar görüyoruz. Daha önce kopyaladığımız tüm dosyaları bu açılan klasöre yapıştırıyoruz. Bundan sonra önümüze iki seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler kaydet ve değiştir ya da ikisini de tut butonlarıdır. Değiştir ve kaydet butonuna basarsak crack işlemi başarı ile tamamlanmış olacaktır.

Bu yaptığımız tüm crack işlemi aşamalarından sonra programın bulunduğu klasör içindeki asıl uygulamayı kısayol oluşturarak masaüstünde bırakıyoruz ki kolayca crackladığımız programa erişebilelim. Bu işlemi de yaptıktan sonra crack işleminin tüm aşamaları neredeyse tamamlanmış oluyor. Tek aşama olarak dosyayı açmamı gerekiyor. Eğer dosya açılmaz veya hata verirse o zaman crack dosyaları hatalıdır demektir. Bunun için dosyaları kontrol etmeli ve gerekiyorsa yeniden farklı bir yerden indirmemiz ve kurmamız gerekir.

Kaynak: https://bahisduragi.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir