Corning Astra Glass Duyuruldu

Corning firması Astra Glass isimli yeni cam koruma teknolojisini duyurdu. Detaylar haberimizde.

Akıllı telefonların hemen hepsi yıllardır Corning Gorilla Glass teknolojisini kullanıyorlar. Kırılmaya ve çizilmeye karşı dirençli olan bu camlar yıllar geçtikçe daha güçlü hale geliyorlar. Şimdi de Corning firması farklı cihazlarda kullanılacak Astra Glass cam koruma teknolojisine resmiyet kazandırdı. Corning Astra Glass ekranı kullanan cihazlar 2020 yılında piyasada olacak.

Corning uzun zamandır telefon pazarı dışında da yer almak istiyordu. Bunun için bir çok çalışma yapan firma bugüne kadar final ürün piyasaya çıkarmadı. Ancak geçtiğimiz gün açıklama yayınlayan Corning, Astra Glass camları resmen duyurdu.

Astra Glass yüksek performanslı tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve yüksek çözünürlüklü televizyonlar için geliştirildi. Farklı kullanım alanları olacak camın sadece yüksek fiyatlı ürünlerde kullanılacağı tahmin ediliyor.

Çözünürlük veya piksel yoğunluğunu etkilemeden yüksek çözünürlüklü panelleri etkin bir biçimde koruyacak bu camlar 8K televizyon ekranlarına uygun bir biçimde tasarlandı. Corning yöneticilerinden Ham Yim’e göre bu ekranlar en ince televizyonlarda bile kullanılabilecek. Ekran ince televizyonlara, tabletlere ve dizüstü bilgisayarlara ekstra bir kalınlık sağlamayacak.

Corning Astra Glass ekrana sahip TV, tablet ve dizüstü bilgisayarların 2019 yılında tanıtılması ve 2020 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir