Combofix genellikle üstün bilgisayar kullanıcıları ve yazılım işi ile uğraşanlara hitap eden bir virüs temizleme programıdır. Her kademeden bilgisayar kullanıcısına hitap etmemesinin ana sebebi, ara yüz ve yazılımsal olarak programın işleyişinin karmaşık olmasıdır.

combofix

Combofix indir en çok güvenilir olmayan flash bellek ve yazdırılması sırasında dikkat edilmeyen Cd’ler tarafından bulaştırılan virüsleri temizlemek için kullanılır. Bu virüsler bilgisayarın veri tabanına yapışarak kazınması zor bir hal alırlar. Sıradan anti virüs programlarının gücü bu tarz virüsleri temizlemeye yetmez. Genellikle Amvo.exe adı altında geçen bu virüslerin kendilerini bu denli gizleyebilmesi ve yapışmasının sebebi, virüsün bir klasöre yerleştiği andan itibaren sürekli olarak kendini kopyalayarak çoğaltmasıdır.

Combofix Nasıl Kullanılır?

Combofix tamamen ücretsiz olarak bilgisayara indirildikten sonra kurulumu 1-2 dakika içerisinde tamamlanacaktır. Bu süre zarfından sonra programı çalıştırırken eğer sorun yaşanıyorsa, sağ tıklanıp yönetici olarak çalıştırılırsa bu sorun çözülecektir. Program kendisi otomatik olarak tarama yapmaya başlar ve bulduğu sonuçlar C dosyası içerisinde rapor olarak biriktirir.

Virüs temizleme programı olmasına rağmen Combofix kullanılırken dikkat edilmesi gereken asıl mesele, bilgisayardaki tüm anti virüs programlarını kapalı durumda olmasıdır. Çünkü Combofix bilgisayarın tüm sistemini taradığı için anti virüs programlarının erişemediği kadar derin yerlere erişebilmektedir.

Hangi Durumlarda Combofix Kullanılmalıdır?

Diğer sistem bakım ve onarım programlarından, temizleme programlarından ve anti virüs programlarından son derece farklı olan Combofix download, sadece bir acil durum çağrısı gibi düşünülebilir. Ancak ve ancak normalde kullanılan virüs programlarının çözemediği kadar büyük ve bulaşıcı problemleri çözerken kullanmak gerekir. Çünkü yazılımsal olarak, gün içerisinde karşılaşılan ufak tefek virüsleri algılamayacaktır. Bu nedenle bilgisayarınız sürekli olarak az da olsa tehdit altında olacaktır.  www.indirson.com adresinden  programı rahatlıkla indirip açıklama kısmından nasıl kullanılması geektiğini okuyabilirsiniz.