Coinbase Hacklendi

Coinbase

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi konumunda olan Coinbase hacklendi.

Coinbase Hacklendi

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase bazı kurumsal verileri hackerlara kaptırdı. Borsanın yaptığı açıklamada bazı çalışanların giriş bilgileri hackerlar tarafından ele geçirilmiş.

Coinbase dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında konumlanıyor. Bu konumu nedeniyle sık sık siber saldırılara maruz kalıyor. Kripto para borsası yine bir saldırı ile karşı karşıya kaldı. Coinbase borsasının yetkilileri yaptıkları açıklamada yeniden hacklendiklerini duyurdular.

SMS İle Oltalama Yöntemi Kullanıldı

Bu saldırının hedefinde ise çalışanların firma giriş bilgileri vardı. Coinbase şirketi yaptığı açıklamada bu saldırının nasıl yapıldığını da detaylandırdı. Borsa saldırının kimliği henüz belirlenemeyen saldırganlar tarafından yapıldığını ve bu kişilerin bazı çalışanlara oltalama yöntemi ile SMS attıklarını ifade etti.

Bu mesajlarda ise link üzerinden sisteme acil giriş yapabilecekleri belirtilmiş. Şirket çalışanlarından bazıları bunu fark edip yetkililere bilgi vermiş. Ancak bazıları ise tuzağa düşmüş. Durumu anlayan yetkililer de hızlı bir şekilde önlem alarak saldırganları püskürtmüşler.

Kullanıcı Bilgileri Ele Geçirilmedi

Sonuçta borsa yetkilileri çalışanların giriş bilgilerinin hepsini değiştirmiş. Ayrıca saldırıda hiçbir kullanıcı bilgilerine de erişilmediğinin altı çizildi. Yetkililere göre saldırıda kullanılan bu yöntem geçen sene CloudFlare’e saldıranların uyguladığı yöntem ile birebir aynı.

Bazı Çalışanların Adı, Telefon Numaraları ve Mail Adreslerine Ulaşılmış

Kripto para borsasının güvenliğinden sorumlu yönetici Jeff Lunglhofer saldırı ile ilgili bir açıklama yaptı. Bu açıklamada saldırıyı doğruladı. Jeff’in tam açıklaması şu şekilde; “Şirket çalışanlarımızdan birisini hedef alan bir siber güvenlik saldırısı ile karşılaşmış. Ancak firmanın güvenlik önlemleri saldırganın sisteme girişini engellemeyi başardı. Saldırgan hiçbir müşteri fonu veya hassas bilgisine ulaşamadı. Ancak bazı çalışanlarımızın adları, telefon numaraları ve e-posta adresleri gibi bilgiler hackerların eline geçmiş durumda.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir