Çocuklara Özel Yeni Arama Motoru: Thinga

İki yıl önce kapanan Yahoo Kids çalışanlarından BJ Heiney, çocuklara ve ailelerine Thinga isimli güven dolu yeni bir arama motoru getiriyor.

thinga-arama-motoru

BJ Heiney tarafından Yahoo Kids’in kapanması komik bir durum olarak görülüyor. Çocuklara ve ailelerine kaliteli eğlence ve güvenli içeriği sunan sistemde, bu boşluk şimdi Thinga adlı yeni arama motoruyla doldurulmak isteniyor.

Heiney, Thinga’yı geçtiğimiz yıl içinde The Bear James firması adı altında geliştirdi. Piyasadaki ilk çocuk odaklı arama motoru olmasa da, daha çağdaş kesimler için bu proje geliştiriliyor. Thinga, duvarlı bahçe olarak tanımlanıyor. Diğer arama motorlarındaki gibi istenen şey aratılıyor ve içerik Thinga’nın kendi kütüphanesinden geliyor. Bu sayede reklamlar gösterilmeyerek zararlı içerikler engelleniyor.

Thinga Arama Motoru

Ana sayfada bulunan video, havalı veya hayvanlar gibi sekmeler sayesinde hiçbir arama yapılmadan içeriklere erişilebiliyor. İçeriklerin hepsi COPPA uyumlu olduğundan güvenlik yüksek seviyede. Heiney, aynı zamanda Thinga’nın ilkokul çağındaki çocuklar için olduğunu da söylüyor. Sitenin mobil sürümü mevcut ve uyguluması da şu anda geliştirilmekte.

Site, ziyaretçilerine hizmeti ücretsiz olarak sunuyor. Ancak çocuklara özel dergi Boom isteyenlere aylık üyelik ile getirilecek ve bu yolla gelir elde edilmeye çalışılacak. Thinga Mağazası‘nda ayrıca tişört, poster ve daha fazlası da satılacak.

Yeni arama motoru Thinga’ya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir