Çocuklar Tarafından En Çok Sevilen Oyunlar

Kendinizi bir ormanın içinde hayal edin. Bir taraftan kuş sesleri geliyor, bir diğer taraftan akan derenin şırıltısı ve ciğerlerinize kadar çektiğiniz temiz hava. İşte flash oyunları oynayarak içerisinde doğal ortamın programlandığı flash oyunlarla bunları bir nebze de olsa yaşayabilirsiniz. Flash oyunlar insanlara normal yaşamda yapabilmeleri için yeterli vakti olmadıkları aktiviteleri, sanal ortamda yapabilmeleri için fırsat sunmaktadır. Daha doğrusu, biraz önceki örnekte vermiş olduğumuz gibi, bir orman gezisine çıkamayan kişi, bu oyunu ya da yapmak istediği her neyse onunla alakalı oyunu oynayarak, bir nebze de olsun kendisini rahatlatabilir ve mutlu olmasını sağlar. Veya uçakla yolculuk yapmayı çok isteyen, ama uçaktan korkusu olan, yükseklik korkusu olan insanlar, uçak oyunlarıyla kendileri bu duyguyu tadabilirler.

Bir başka örnekte ise normal yaşantısında futbol oynamak için vakti olmayan, vakti bulup futbol oynayacak kadar kişi sayısına ulaşamamış kişiler, sanal ortamda, internet ortamında futbol ile alakalı flash oyunları oynayarak çok güzel vakit geçirebilir ve çok güzel futbol oynayabilirler. Hatta oyunun elverdiği şekilde oyun içerisinde çok yetenekli bir futbolcu olma şansları bile vardır. Böylelikle oyunların bizler için sağlamış olduğu güzelliklerden bir tanesi de budur. İnsanları psikolojik yönden rahatlatmak ve onların hayallerini ve yapmak isteyip de yapamadıklarını bir kısım da olsa yapmalarını sağlayarak mutlu olmalarını yerine getirmektir. Flash oyunlar bizlere bu imkanı sağlamaktadır. Ayrıca dikkat ettiyseniz flash oyunlar bizlere hayallerimizi sunarken, aynı zamanda bilgilerini de sunmaktadır. Örneğin bir doğa gezisine çıkmadan önce, bir doğa gezisiyle alakalı oyun oynayarak, doğa gezisinde karşılaşabileceğimiz sorunları veya karşılaşabileceğimiz güzellikleri oyunu oynarken öğrenebiliriz. İşte gördüğünüz gibi oyunlar bizleri eğlendirirken aynı zamanda bilgi sahibi yapmaktadırlar.

Candy Crush Saga oyunumuzda insanlarla yardımlaşma duygusunu veya karşımızdaki kişi kim olursa olsun yardım etme duygusunu ve bunun için fedakarlık yapma duygusunu öğrenebiliriz. Candy Crush Saga oyunu içerisinde birçok bölüm vardır ve bu bölümleri geçebilmek için bazı kategorilerde iyi olmamız gerekmektedir. Oyunun içerisinde bulunan bazı özel hamleler, bizlere bu bölümleri daha kolay geçebilme imkanı sunmaktadır. Ayrıca bazı bölümleri geçmeden önce o bölümleri geçerek orda bulunan kişiye yardım ettiğimizi söyleyen bir programla karşı karşıya kalmaktayız. İşte bu da bizlere yardımlaşma duygusunu ve fedakarlık duygusunu aşılamaktadır. Oyun içerisinde bulunan özel hamlelerle bölümleri daha çabuk geçebiliriz. Fakat bahsetmiş olduğumuz özel hamleleri yapabilmek o kadar da kolay değildir. İşte bu sebeple az da olsa bilgi sahibi olmamız ve yapacağımız hamleleri önceden planlamamız gerekmektedir. Böylelikle oyun içerisinde bölümleri geçerken insanlara yardım etmiş, yardımlaşma duygusunu öğrenmiş, fedakarlık duygusunu öğrenmiş ve bilgimizi de artırmış oluruz.

Akıllı Çay Bardağı oyununda, gerektiği kadar içildiğinde insanlara fayda veren çay üzerine kuruludur. Bildiğiniz gibi çay doğal bir maddedir. Uzun yıllar önce bir araştırmacı tarafından bulunan ve insanın yorgunluğunu üzerinden atabilmesi için içilen bir madde olarak kullanılmaya başlanmıştır. Geçmişten günümüze kadar birçok çeşit geliştirilmiş ve insanlar bu çeşitleri de severek tüketmeye devam etmişlerdir. Lipton Çay Bardağı oyununun üreticisi çay maddesinin bu yönünün bldiğinden dolayı farklı bir bakış açısı getirmek istemiştir çay konusuna. Bu yüzden Lipton Çay Bardağı oyununu oyun üreticisi kullanıcılarına sunmuştur. Oyun içerisinde, her zmaan stres atmak için kullandığımız veya yorgunluğumuzu almak için kullandığımız veya arkadaşlarla sohbet ederken içtiğimiz bir madde olan çayla birlikte bir yarışmanın içerisine gireceğiz. Aklımızdan tahmin ettiğimiz, konusu her ne olursa olsun, kelimeyi Lipton Çay Bardağı bilmeye çalışacaktır. Bir de şöyle bir durum vardır. Karşımızda bulunan Lipton Çay Bardağı bir programdır. Ve aklımızdan tuttuğumuz kelimenin özelliklerini iyi bilmemiz gerekmektedir. Çünkü Lİpton Çay Bardağı bize bazı sorular soracak ve biz de bu sorulara aklımızdan tutmuş olduğumuz kelimeye göre cevap vereceğiz. İşte tüm bunlara dikkat ederek oynadığımız vakit, oldukça keyif alarak oynayacağımız bir oyun olarak karşımıza çıkmaktadır Lipton Çay Bardağı oyunu.

Kim Milyoner Olmak İster oyunu insanlara yarışma duygusunu ve rekabet duygusunu aşılamaktadır. Bildiğiniz gibi bir yarışma programından esinlenerek yapılan bu oyunun temel amacı, insanların sahip olduğu bilgilerini tazelemektir. Tabiki oyun içerisinde belirli ödüller vardır. Fakat bu ödüllere ulaşmak için ilk önce bilgiye sahip olmamız gerekmektedir. Bu bilgiler ise genel kültür içermektedir. Örneğin: Bir romanın yazarı, bir madenin bulunduğu tarih gibi sorulardır. İşte bu sorular genel kültürdür ve oyun içerisinde bizlere sorulacak olan sorular bu ve buna benzer sorulardır. Oyunseverler de genel kültürlerini artırarak bu oyunu oynarlarsa, oldukça keyif alarak ve eğlenerek oynayacakları bir oyun olmaktadır Kim Milyoner Olmak İster oyunu.

Oyunların dünyası bizlere birçok imkan sunmaktadır. Arkadaşlarımızla sohbet etmeyi, karşılıklı oyun oynayabilmeyi sağlamakta ve yepyeni bir dünyayı bizlere sunmaktadır. Önceleri oyun dediğimiz vakit aklımıza mahallelerde oynadığımız veya karşılıklı olarak gerçek hayatta oynanan oyunlar gelmektedir. Fakat teknolojinin de gelişmesiyle birlikte internet ortamında oyun yapılabileceği, insanların da bu oyunlara ulaşarak bu oyunları oynayabilecekleri ortaya çıkmıştır. Tüm bunlar ortaya çıktıktan sonra oyun üretmek isteyen kişiler oyunları üreterek oyun üreten kişiler olmuşlardır. Ürettikleri oyunlarla insanlara keyifli vakit geçirtmekte ve insanlara aslında yeni bir dünyaya doğru yol almalarını sağlamaktadırlar. Bu insanlar için güzel bir oluşumdur. Çünkü önceden yaşanmamış ve şimdi yaşanabilen bir durumdur internet üzerinden flash oyun oynamak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir