Dünyanın neresine giderseniz gidin, anlaşabileceğin tek ortak dil İngilizce çünkü uluslararası ortak kabul edilen tek dil İngilizce olarak seçilmiştir.

İş hayatından sosyal hayata İngilizce bilmek büyük ayrıcalık sağlıyor. İlerleyen yaşlarda hiç dil bilmeyen birisi İngilizce öğrenme konusunda biraz zorlanabiliyor. İyi bir İngilizce kursu ile İngilizce öğrenmiyorsa bu durum çok daha zor oluyor. Erken yaşlar zihin faaliyetleri daha hızlı çalıştığı için yeni bir dil öğrenmek hem daha kolay hale geliyor hem de ilerleyen yaşlar için kalıcı oluyor. Çocuklar her zaman yeni bir dil öğrenirken ilerleyen yaşlara göre çok daha fazla avantajlı.

Çocukların İngilizce öğrenmesi daha kolay ama bu süreçte en önemli kişiler anne ve babalar. Çocuklarının İngilizce öğrenmelerini desteklemeli ve çocuklar için İngilizce kursu seçerken dikkatli olmalı. Dil öğrenme sürecinde çocukların dikkatini toplamak ve onlara yeni bir şey öğretmen disiplin ve sorumluluk ister. Maalesef günümüzde her kurum bu kadar titiz davranıyor. Sürekli değişen öğretmenler, yüksek ücretler, ekstra ders maliyetleri, klasik ders anlatma metotlarını kullanan İngilizce kursları var. Velilere düşen görev bu konularda detaylı araştırma yapmaları ve kurumları yerinde görmeli. British Town Şişli İngilizce Kursu olarak, çocukların eğitimi konusunda aşırı titiz davranıyor ve onları önemsiyoruz. Bu yüzden sürekli bünyemizde bulundurduğumuz öğretmenlerimiz onlarla birebir ilgileniyor, ekstra ders maliyetleri karşınıza çıkmıyor, çocuklarını dikkatini çeken interaktif ders içerikleri belirliyoruz ve aile bütçesini sarsmayan uygun fiyatlar sunuyoruz.

Peki, Çocuklar İçin İngilizce Kursu Nasıl Olmalı? İşte Bilmeniz Gerekenler!

1-Kadrolu Öğretmenler,

Çocuklar için İngilizce kursu nasıl olmalı dediğimizde ilk söyleyeceğimiz şey kesinlikle kadrolu öğretmenler olmalı. Çocuklar yeni birileriyle tanışma konusunda çekingendirler. Sınıfta öğretmene alışan çocuk daha sonra öğretmenin değişmesi sürecinde; çocukların hem motivasyonunu kaybettirecek hem de yeni gelen öğretmene alışma sürecinde öğrenme güçlüğü çekmelerine sebep olacak. British Town Şişli İngilizce kursu kadrosunda bulundurduğu öğretmenlerle uzun yıllardır çalıştığı için çocukların eğitim sürecinde öğretmenlerinin değişmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

2-İnteraktif Ders İçerikleri

Çocuklar için İngilizce kurslarının önemsediği ama her kurumun titizlikle takip etmediği bir durum. Çocuklar ilgisini çeken konuları her zaman hızlı öğrenirler. Öğretmenlerimiz bu konuda onlara en eğlenceli ders içeriklerini belirleyip; bilgisayar, televizyon ya da çizimler kullanarak onlara en eğlenceli şekilde İngilizce’yi öğretiyor. Çocuklar için İngilizce kursu nasıl olmalı diye sorduğunuzda kursun size ders içerikleri hakkında bilgi verebilmesi önemlidir.

3-Güvenlik

Veliler için mutlaka dikkat edilmesi gereken bir konu varsa İngilizce kursu ve kursun bulunduğu binanın güvenlik konusunda sıkı tedbirler almış olmasıdır. Anne babalar için en değerli varlıklar çocukların İngilizce kursuna gittiği sırada güvenliği sıkı alınmış bir binada olmaları önemli. British Town Şişli İngilizce kursu, girişlerinde gece ve gündüz, 7/24 bulundurduğu güvenlik personelleri ve kapalı devre güvenlik kamerası sistemiyle Çocuklar için İngilizce kursu olarak diğer kurumlara göre daha güvenli. Çocukların tek başına binayı terk etmeleri izin verilmediği için onları güvenliği sağlanmaktadır.