Çocuklar İçin Android Akıllı Telefon: phoneKid

Escudo Web isimli firma MWC 2018 etkinliğinde çocuklara özel akıllı telefonu phoneKid‘i tanıttı. Cihazın tüm detayları haberimizde.

Escudo Web phoneKid Teknik Özellikleri

Barselona’da düzenlenen MWC 2018 etkinliğinde tanıtılan çocuklar için Android akıllı telefon oldukça dikkat çekiyor.

ABD‘de yapılan bir araştırmaya göre ülkede yaşayan ebeveynlerin %47’si çocuklarının akıllı telefon kullandığını belirtmişti. Bu durum Türkiye‘de de geçerli.

Artık bahçede, parkta oyun oynayan çocuklar yerine ellerindeki akıllı telefonlarla oynayan çocukların ortaya çıktığı günümüzde elbette geleceğimiz için bu konuda da çalışmalar yürütülüyor.

Bu anlamda eğitim ürünleri üreten Escudo Web isimli İspanyol firma MWC 2018 etkinliğinde çocuklar için Android telefonunu resmi olarak tanıttı. phoneKid isimli bu cihaz ile ebeveynler çocuklarının ne zaman ve nasıl telefon kullanacaklarını belirleyebiliyor.

Özelleştirilmiş bir Android versiyonunun kullanıldığı cihazda ebeveynler bir uygulama yardımı ile çocuklarının akıllı telefonlarını uzaktan kontrol edebiliyorlar. Çocuğun telefonunun ana ekranını değiştirmek veya bir talimat vermek için ana ekrana bir not eklemek mümkün.

Bunun dışında çeşitli kullanım senaryolarının yer aldığı akıllı telefonda eğitim modu etkinleştirildiğinde cihazda yalnızca hesap makinesi, metin editörü gibi eğitim amaçlı uygulamalara erişilebiliyor.

Akıllı telefon pazarında bir ilk olduğu belirtilen bu sistem büyük ihtimalle Türkiye’ye gelmeyecektir. Bunun için size bu konuda önerebileceğimiz çok daha kolay ve ücretsiz bir uygulama var.

Google tarafından sunulan Family Link isimli uygulama ile çocuğun kullanabileceği uygulamaları yönetebilir, ekran başında kalma süresini denetleyebilir ve oyun, çalışma veya uyku zamanı geldiğinde çocuğun cihazını uzaktan kilitleyebilirsiniz.

Google Family Link uygulamasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.