Çin’de Robot Hastane Açıldı

Çin‘de robotların hizmet verdiği yeni bir hastane açıldı.

Koronavirüs salgını, sağlık sektöründe robotlara ne kadar çok ihtiyaç duyduğumuzu bir kez daha ortaya koydu. Çin, robot hastanesi ile geleceğe yönelik önemli bir yatırım yaptı.

Bu Hastanede Robotlar Hizmet Veriyor

Koronavirüs salgını, hem hastaların hem de sağlık personelinin güvenliği için sağlık alanında robotların kullanımının ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Bu durumun önemi ile karşı karşıya kalan Çin hemen harekete geçti.

Çin hükümeti tarafından desteklenen çalışma ile CloudMinds robotları sağlık alanında kullanılmaya başlandı. Açılışı yapılan Smart Field Hospital isimli bu hastanede, tamamen CloudMinds’e ait robotlar bulunuyor.

Yetkililer, robotların insanlara göre çok daha kolay dezenfekte edildiğini ve salgının yayılma risklerini azalttığını belirttiler. Dezenfekte edilen bu robotlarla, sağlık hizmetlerinin çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabileceği belirtiliyor.

Robotlar şimdilik hastalara su, yiyecek ve ilaç ulaştırmak gibi işlerde kullanılıyor. Çin’in, hastaneler ve okullar dahil olmak üzere 100’den fazla robot teminini sağladığı ve yeni bir salgına karşı bu robotların hazırlıklı bir şekilde bekletildiği açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.