Çift Ekran Destekli MediaTek Genio 700 Tanıtıldı

MediaTek Genio

MediaTek çift ekran destekli yeni işlemcisi Genio 700 modelini tanıttı.

Çift Ekran Destekli MediaTek Genio 700

Akıllı telefonlara çip üreten firmalardan olan MediaTek CES 2023 fuarında IoT cihazları için yeni bir üyesine daha resmiyet kazandırdı. Genio platformundaki en yeni yonga seti olan MediaTek Genio 700 akıllı ev, akıllı perakende ve endüstriyel IoT cihazları için tasarlandı. Güç verimliliğinin ön planda olduğu yeni üye 8 çekirdekli olması ile de dikkat çekiyor.

MediaTek şirketi bu yıl yükselişe geçeceğini ortaya koymak için her yıl Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023’te karşımıza çıktı. Çip üreticilerinin önde gelen firması Genio portföyüne yeni bir üyesini katacak. Firmaya göre yeni işlemci akıllı ev, akıllı perakende ve endüstriyel IoT cihazları için tasarlandı.

6 NM Teknolojisi İle Üretildi

Güç verimliliğine odaklanan MediaTek Genio 700 8 çekirdekli bir işlemci. 6 nm teknolojisi ile üretilen yeni model 2.2 GHz’de çalışan 2 adet ARM Cortex-A78 çekirdeğine ve 2.0 GHz’de çalışan 6 adet ARM Cortex-A55 çekirdeğine sahip. Ayrıca 4.0 TOPS AI hızlandırıcı da sağlanıyor.

MediaTek Genio 700 daha iyi görüntü ve çift ekran desteği için bir ISP ile geliyor. Ayrıca firma üreticilerin Android, Ubuntu ve Yocto Linux kullanarak ürünleri özelleştirmelerine imkanınına da sahip olacağını belirtti. Firma ayrıca müşterilerinin kendi ürünlerini geliştirmelerine olanak tanıdığını da ifade etti.

Arm SystemReady Sertifikasına Sahip

Kamera için ise PCIe 2.0, USB 3.2 Gen 1 ve MIPI CSI gibi yüksek hızlı arabirimleri de destekliyor. Ayrıca H.265, AV1, VP9 ve H.264 video kod çözme desteği ile geliyor. Bunların haricinde platformu entegre etmenin kolay yolu için de Arm SystemReady sertifikası da sunuluyor.

Ayrıca MediaTek Genio 700 güvenliği sağlamak için ARM PSA sertifikasına da sahip. Firma iddialara göre MediaTek Genio 700’ü 2023 yılının 2. çeyreğinden itibaren satışa sunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir